MSI GF65 Thin mi MSI Alpha 15 mi?

kync03

Hectopat
Daha fazla  
Değerli Technopat sosyal üyeleri, ileri bir zamanda grafik, oyun, render işlerini görebilecek bir laptop alacağım. Buraya yazmamın sebebi almak istediğim laptopta Intel i5 9300H ve RTX 2060 ikilisi vardı, fiyatı da çok iyiydi 8300 TL civarıydı fakat indirim bitti ve alamadım. Birkaç günlük araştırmamdan sonra 2 model beğendim ama aralarında tercih yapamadım ve forumda başlık açmak istedim. Birisi ısınmıyor iken diğerinin ekran kartı daha güçlü. Almak istediğim modellerin İncehesap bağlantısına bakarak inceleyebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

MSI GF65 Thin (NVIDIA GTX1660 Ti)

MSI Alpha 15 (AMD Radeon RX 5500M)

Değerli Technopat sosyal üyeleri, ileri bir zamanda grafik, oyun, render işlerini görebilecek bir laptop alacağım. Buraya yazmamın sebebi almak istediğim laptopta Intel i5 9300H ve RTX 2060 ikilisi vardı, fiyatı da çok iyiydi 8300 TL civarıydı fakat indirim bitti ve alamadım. Birkaç günlük araştırmamdan sonra 2 model beğendim ama aralarında tercih yapamadım ve forumda başlık açmak istedim. Birisi ısınmıyor iken diğerinin ekran kartı daha güçlü. Almak istediğim modellerin İncehesap bağlantısına bakarak inceleyebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

MSI GF65 Thin (NVIDIA GTX1660 Ti)

MSI Alpha 15 (AMD Radeon RX 5500M)
GF65 Thin modelini kdv indiriminde 7000e görmüştüm. Bugün birisi thin modellerde max-Q serisi kullanıldığını iddia etmişti. Onu bir kontrol etmeni öneririm. Eğer max-Q serisinden değilse 7000i beklemeni tavsiye ederim ki eğee 7000e alınırsa çok ucuza çok kaliteli bir ürün almış olursun. Ben de kdv indirimlerini bekliyorum bu ürün için. Eğer max-Q değil ise alacağım indirimde. İkincisine gelecek olursak ben amd'ye ısınabilen biri değilim. Hoşuma gitmiyor amd. Bu aşamada en doğru kararı sen verirsin ancak bence dediğim mevzuları araştırırsan ve senin için uygunsa gf65 thin modeli daha mantıklı olacaktır. Gerekli harddisk ve ram yükseltmelerini zamanla yaparsın. 7000'e inerse tekrar ve yakalayabilirsen 7700e bu denli güzel bir laptop almış olursun.

GF65 Thin modeli kullanıcısıyım ve 8 GB RAM eklemesiyle inanılmaz güzel bir cihaz oldu. Ryzen 2.seri mobil işlemciler ile i5 9300H karşılaştırmak aşırı abzürt. İndirim ile 6800 TL'ye satın almıştım. Eğer indirimde yakaladıysan düşünmeden GF65 Thin tercih edip RAM eklemesi yap. Bol şans. Ayrıca ısınma problemini undervolt ile kolayca halledebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı