MSI GF75 thin 8SC: Dying Light düşük FPS sorunu

SafderunTR

Hectopat
Günaydın hepinize. Bugün sabah indirdiğim Dying light oyuna girdim. FPS bayağı bir değişiyor, Min 24, Max 72 gördüm. Düz koridorda yürürken bile 55'den 32'ye falan düşüyor. Ekran kartı kullanımım da normal değil. Birisi açıklayabilir mi acaba? Oyun Orijinal Steam'den indirdim. Laptop performans modunda. Şarja bağlı. Windows güç tasarruf modu açık değil. Oyundan mı kaynaklı yoksa başka bir şey mi? Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler. Oyun 1080P, yüksek-en yüksek arası açık. Düşürünce FPS'de aman aman bir yükselme olmuyor.
Dying Light 28.01.2020 10_15_21.png
Dying Light 28.01.2020 10_16_22.png

Laptop kullanıyorum, MSI GF75 thin 8SC.
i7 8750H
GTX 1650
8 GB RAM
256 SSD
1TB HDD
Oyun harddiske kurulu

Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydın hepinize. Bugün sabah indirdiğim Dying light oyuna girdim. FPS bayağı bir değişiyor, Min 24, Max 72 gördüm. Düz koridorda yürürken bile 55'den 32'ye falan düşüyor. Ekran kartı kullanımım da normal değil. Birisi açıklayabilir mi acaba? Oyun Orijinal Steam'den indirdim. Laptop performans modunda. Şarja bağlı. Windows güç tasarruf modu açık değil. Oyundan mı kaynaklı yoksa başka bir şey mi? Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler. Oyun 1080P, yüksek-en yüksek arası açık. Düşürünce FPS'de aman aman bir yükselme olmuyor.
Eki Görüntüle 493144Eki Görüntüle 493145

Laptop kullanıyorum, MSI GF75 thin 8SC.
i7 8750H
GTX 1650
8 GB RAM
256 SSD
1TB HDD
Oyun harddiske kurulu

Ram den dolayı fps dropları yaşıyor olabilirsin dual channel olunca performans artacaktır.

FPS dalganması yaşıyorsunuz.

Günaydın hepinize. Bugün sabah indirdiğim dying light oyuna girdim. FPS bayağı bir değişiyor,min 24, Max 72 gördüm. Düz koridorada yürürken bile 55'den 32'ye falan düşüyor. Ekran kartı kullanımım da normal değil. Birisi açıklayabilir mi acaba? Oyun orijinal Steam'den indirdim. Laptop performans modunda. Şarja bağlı. Windows güç tasarruf modu açık değil. Oyundan mı kaynaklı yoksa başka bir şey mi? Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler. Oyun 1080P, yüksek-en yüksek arası açık. Düşürünce FPS'de aman aman bir yükselme olmuyor.
Eki Görüntüle 493144Eki Görüntüle 493145

Laptop kullanıyorum, MSI GF75 thin 8sc.
i7 8750H.
GTX 1650.
8 GB RAM.
256 SSD.
1TB HDD.
Oyun harddiske kurulu.

Sadece bu oyunda mı yapıyor? Genel yapıyor ise RAM eksikliği olabilir. Fakat bu oyun için geçerliyse optimizasyon sıkıntısı veya FPS dalgalanması yapıyor olabilir.

FPS dalgalanması ise FarCry new dawn da başıma gelmişti şöyle çözmüştüm.

Msi Afterburner bunu indirip kurun daha sonra bu uygulama ile beraber yüklenen rivatuner uygulamasını açın oyun orada yazar yazmıyorsa .exe dosyasını ekleyin oyunun yanda bulunan framerate limit ve scanline Sync kısmını 60A sabitleyin dalgalanma kesilecektir ortalama 50 FPS alıyorsanız 50'ye sabitleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı