MSI GK50 Elite nasıldır?

XPG Summoner klavyenin bilek desteği olması çok iyi. Ama RGB ışıklarının yetersizliğini gördüm birkaç yerde. Eğer çok parlak ışık istiyorsanıoz MSI Vigor GK50 tercih edilebilir.

MSİ vigor parlak ışık veriyor ama renk kalitesini ben beğenmedim. Dürüst olmak gerekirse static kullanan biriyim klavyede ama bazen insan bazı günlerde wave efeckti kullanmak istiyor ve msi vigor gk50 elite klavyesinde bulunan renk geçişi maalesef beni tatmin etmedi(blackwidow chroma sonrası). Işıklar gerçekten parlak ama dediğim gibi renk çeşidi mi diyim ya da renk kalitesi mi diyim bilemedim, bana kötü geldi.
Kısaca;
1. Basma hissiyatı bence gerçekten güzel ama hızlı yazı yazarken tuşlardan çıkan yay sesi gibi bir ses var tiz bir şekilde, kimisi fark etmez bunu orası ayrı.
2. Bana nedense klavyenin tuşları küçük geldi, tasarımından olsa gerek. Bunu biraz daha açarsak, keycaps'in alt kısmından yukarıya doğru yani parmağınızın değdiği kısma kadar gelene kadar tuş inceliyor gibi düşünün yani tuşun altı daha büyükken yukarıya çıktıkça küçülüyor ve sonuç olarak bu tasarımın bana hissettirdiği şey ise küçük tuşlar oldu ve yanlış tuş basımı yapıyorum. Tabiki kullandıkça alışılır.
3. Tasarımı kötü bir çok kalitesiz markanın tasarımını andırıyor ama onlardan da aynı zamanda ayrılıyor. Bu fiyata cooler master'ın klavyesi daha şık ve tasarımsal olarak daha güzel ama onda program desteği yok bu klavyede var.
Program kısmı da biraz garip geldi bana açıckası, apex oynarken arkada mic. vis. hataları verdi bir kaç kez ve fps düşüşleri yaşadım msi mystic light nedeniyle. Program işini bence halletmeleri gerekiyor, kötü yani.
Kişisel görüşüm olarak sonuç şöyle:
500tl'ye çok kaliteli renk meraklısı değilsen, özellikle renk geçişlerinin yumuşaklığı konusunda pek bir isteğin yoksa üzmez. Hızlı yazımda çıkan yay sesi sıkıntı değilse üzmez. Bütün bunların dışında bu fiyata bu switch bence hoş. Ne red switch kadar boş sesi var, ne blue switch kadar yüksek sesi var. Red kadar hızlı, blue gibi hisli ve ondan biraz daha az sesli :D

Geri
Yukarı