MSI GL62 6QD-079XTR ısınma ve fan sesi sorunu

OldSnake

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2016 yılında aldığım MSI GL62 6QD dizüstü bilgisayarım artık tarayıcıda gezerken veya Microsoft Teams'te dersteyken bile 50-55 derecelere çıkıyor ve fanlar 3000 devirde çalışmaya başlıyor. Gece kullanırken veya küçük bir odadayken ses çok rahatsız edici oluyor. Sonrasında fanlar 2800-3200 veya 0-3000 devir arası gidip gelmeye başlıyor. Yakın zamanda içini temizledim ve Cooler Master MasterGel Maker ile termal macununu yeniledim. BIOS'u da güncelledim ama yeni firmware sıkıntılı dendiği için firmware güncellemedim. Isınma ve fan sorunu için çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı değiştirdiniz mi? Eski olduğu için ısınması ve gürültülü çalışması normal. Yıl 2021 uygulamaların CPU ve GPU kullanımları arttı. Termal macunu doğru uyguladıysanız yapacak bir şey yok. Temiz kurulum yapıp güncel sürücüleri yüklemeyi de deneyin.

Fanı değiştirdiniz mi? Eski olduğu için ısınması ve gürültülü çalışması normal. Yıl 2021 uygulamaların CPU ve GPU kullanımları arttı. Termal macunu doğru uyguladıysanız yapacak bir şey yok. Temiz kurulum yapıp güncel sürücüleri yüklemeyi de deneyin.
Fanı bir bilgisayarcıda değiştirttim eskisinden bir tık daha sessiz oldu ama yine rahatsız ediyor. Eğer dediğiniz gibi normalse sesi engelleyen bir kulaklıkla 1-2 yıl dişimi sıkıp yenisini almam gerekecek muhtemelen. Termal macunu yapabildiğim kadar düzgün sürmeye çalıştım.

Fanı bir bilgisayarcıda değiştirttim eskisinden bir tık daha sessiz oldu ama yine rahatsız ediyor. Eğer dediğiniz gibi normalse sesi engelleyen bir kulaklıkla 1-2 yıl dişimi sıkıp yenisini almam gerekecek muhtemelen. Termal macunu yapabildiğim kadar düzgün sürmeye çalıştım.
Temiz kurulum yapın kendiniz, uygun sürücü olmadığı zaman da performans sorunları oluyor.

Geri
Yukarı