MSI GL62M 7RD 609XTR laptop anlık FPS düşmesi

Merhaba arkadaşlar ben uzun süren araştırmalarım sonucunda olayı kesin olarak çözdüm. Sizdeki takılmanın sebebi ramden kaynaklanıyor. Ekran kartınız 2 gb olduğu için yeni nesil oyunlarda vram kullanımı 2 gb tan fazla oluyor, e haliyle ekran kartı ram e baskı uygulayıp ram kullanımını sınıra getiriyor. Ram kullanımı 6-7 gb dolayına çıkıncada bu çeşit 2-3 saniyelik takılmalar meydana geliyor. Sizlere önerim 8 gb ram ve ssd takviyesi yapmanızdır. Umarım yardımı dokunur:)

gtx 1050 gibi performanslı bir ekran kartında neden 2gb vram kullandıklarını anlamış değilim

Yorumunuz icin çok teşekkürler ama benim bilgisayarimda lol gibi düşük oyunlarda 1gb aşmayan vram kullaniminda bile anlik fps dusmesi takilmalar oluyor keske yuksek oyun oynasamda kassa ama dusuk oyunlardada kasinca insan takiyor iste

Merhaba arkadaşlar ben uzun süren araştırmalarım sonucunda olayı kesin olarak çözdüm. Sizdeki takılmanın sebebi ramden kaynaklanıyor. Ekran kartınız 2 gb olduğu için yeni nesil oyunlarda vram kullanımı 2 gb tan fazla oluyor, e haliyle ekran kartı ram e baskı uygulayıp ram kullanımını sınıra getiriyor. Ram kullanımı 6-7 gb dolayına çıkıncada bu çeşit 2-3 saniyelik takılmalar meydana geliyor. Sizlere önerim 8 gb ram ve ssd takviyesi yapmanızdır. Umarım yardımı dokunur:)

gtx 1050 gibi performanslı bir ekran kartında neden 2gb vram kullandıklarını anlamış değilim
Siz uygulamalı olarak mı çözdünüz bu sorunu acaba? Aynı sorun bende de var boşuna 300tl vermek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bende de aynı model laptop var alalı 2 hafta falan oldu işte çalıştığımdan dolayı oynama fırsatım olmamıştı lakin ilk aldığımda bi denemek için cs:go kurup 5-10dk kadar full ayarlarda oynamıştım fps'i tam hatırlamıyorum ama hiçbir sıkıntı yoktu. Şimdi ise son 3-4 gündür oynuyorum cs:go açtığım zaman en düşük ayarlarda 10-20-30-40fps arası değişmeler oluyor (aynısı bf4'de en düşük ayarlarda oluyor) lol'de ise en yüksek ayarlarda 40-80fps arası değişiyor. Böyle bi laptopta hiç doğal bişey değil ama bi çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim (ekran kartı güncel)

Son düzenleme:
Bir arkadaşımız aynı bilgisayara RAM upgrade yapmış ve takılmaların geçtiği çok net görülüyor. RAM sipariş etmiş bulunmaktayım.
*Videolar alıntıdır:
Upgrade öncesi PUBG videosu
Ram upgrade videosu
Upgrade sonrası PUBG videosu

Alacaklar için laptopun sahip olduğu bellek: Kingston KVR24S17S8/8 8GB DDR4 2400Mhz CL17

Çok önemli güncelleme: Eğer bilgisayarınızda Windows 10 1703 kurulu ise bu sürüm oyunlarda yükleme noktalarında fps droplarına yol açıyor, 1607ye dönerek o sorunu da hallettim. Ram upgrade ise oyun genelinde yaşanan fps droplarını çözdü.
Windows sürümünüzü öğrenmek için Windows logo tuşu+R ye basarak winver yazıp çalıştırınız.

Bir arkadaşımız aynı bilgisayara RAM upgrade yapmış ve takılmaların geçtiği çok net görülüyor. RAM sipariş etmiş bulunmaktayım.
*Videolar alıntıdır:
Upgrade öncesi PUBG videosu
Ram upgrade videosu
Upgrade sonrası PUBG videosu

Alacaklar için laptopun sahip olduğu bellek: Kingston KVR24S17S8/8 8GB DDR4 2400Mhz CL17

Çok önemli güncelleme: Eğer bilgisayarınızda Windows 10 1703 kurulu ise bu sürüm oyunlarda yükleme noktalarında fps droplarına yol açıyor, 1607ye dönerek o sorunu da hallettim. Ram upgrade ise oyun genelinde yaşanan fps droplarını çözdü.
Windows sürümünüzü öğrenmek için Windows logo tuşu+R ye basarak winver yazıp çalıştırınız.
1703 den 1609a nasil geçiyoruz

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı