MSI GL62M Notebook Açılmıyor

dergos

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Telefondan girmek zorunda kaldım. Bu yüzden yazımda bir hata olursa kusura bakmayın.

Dün akşam bilgisayarı kapatıp şarjdan çekip dışarı çıkmıştım. Daha yeni geldim. Geldim şarj aletini takıp açtım bir şeyler izlerken birden kapandı. Şu an şarj aleti takılıyken düğmesine bastığımda power tuşunun yanındaki küçük LED yanıyor ve sönüyor. Şarj aletini çıkardığımda LED de yanmıyor. Şarja takılı şekilde kapalıyken öndeki 3 LED'den biri yanıyordu diye hatırlıyorum emin olmamakla beraber. Şu an onlar da yanmıyor.

Sorunun adaptörden kaynaklanıyor olma ihtimali nedir? Şu an deneme şansım yok, başka adaptör mevcut değil elimde. Başka bir sorun olmuş olabilir mi? Neler yapmamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın açık olma tuşu yanıyorsa açık tut bekle jarzı bitsin sonra jarzı nın bittiginden emin oldugunda jarz aletini tak ve açmayı dene derim bende de olmuştu .

Eğer ki yanılmıyorsam ve umarım yanlış bilgilendirmem ama ben Hp Probook 4540S laptopumla bir süre kullandıktan sonra ekranı kapatıp alıp masaya koymuştum bir süre sonra açmaya çalıştığımda aynı şekilde sadece güç giriş yerindeki led yanıp sönüyordu sonucunda ise garantisi olmadığı için ayrıca babam bu konularda biraz uzman olduğu için içini açtığımızda anakartta bir parçanın sorun yarattığını gördük (küçük kondansatörlerden biri) değiştirince laptop açıldı tabikide bunu sana önermiyorum ekran kartında sorun yaşadım, sadece benzer durumlar yaşamaktan dolayı anlatımım bittikten sonra. Eğer denemelerine rağmen açılmıyorsa yapabileceğin gerçekten en mantıklı işlem hiç dokunmadan garantiye yollamak olur garantisi varsa eğer yoksa da bilgisayarcıdan başka bir alternatifin yok gibi gözükmekte hiç değilse benim yaşamış olduğum sorunun nedeni donanımsaldı ama umarım senin sorunun daha rahat bir biçimde çözülür.

Başka bir adaptörle denedim açıldı. Sevinmiştim adaptörde sıkıntı olabilir şarjı bitti kapandı heralde diye. Sıkıntı şu açıldığında şarjı %97 gösteriyordu. Adaptörü çıkarıp kullanırken 5-10 dakika sonra aynı şekilde tekrar kapandı. Aynı şeyi tekrar yapıyor. Sorun adaptörden değil anlaşılan. Sıkıntı ne olmuş olabilir? Vize dönemim şu sıralar. İhtiyacım var laptopa. Bu nedenle servise göndermek istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı