MSI GL63 8RD 1050 Ti i5 8300H CS GO FPS sorunu

Eren Yonar

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Kulandıgım ürün yukarıda yazdıgım gibi çok memnunum fakat CS GO'da 120 FPS'in üstüne çıkmıyor. MSI Afterburner'dan baktıgımda GPU kullanımı %20 %45 arası gidip geliyor. Geçen sene böyle oynadıgımı hatırlamıyorum. Bir başka sorun ise oyun oynarken Discord veya Steam sesli sohbetten arkadaslarımla iletişimdeyken biri sesli kanala girdiği zaman, çıktıgı zaman oyunun sesi azalıyor ve sesli kanaldaki herkesin sesi derinleşiyor, ekolu geliyor. Kulaklıgı çıkarıp taktıgım zaman bu sorun çözülüyor ama sonra tekrardan oluyor bir hayli can sıkıcı. Yardımcı olabilecek varsa teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Kulandıgım ürün yukarıda yazdıgım gibi çok memnunum fakat CS GO'da 120 FPS'in üstüne çıkmıyor. MSI Afterburner'dan baktıgımda GPU kullanımı %20 %45 arası gidip geliyor. Geçen sene böyle oynadıgımı hatırlamıyorum. Bir başka sorun ise oyun oynarken Discord veya Steam sesli sohbetten arkadaslarımla iletişimdeyken biri sesli kanala girdiği zaman, çıktıgı zaman oyunun sesi azalıyor ve sesli kanaldaki herkesin sesi derinleşiyor, ekolu geliyor. Kulaklıgı çıkarıp taktıgım zaman bu sorun çözülüyor ama sonra tekrardan oluyor bir hayli can sıkıcı. Yardımcı olabilecek varsa teşekkürler şimdiden.
Merhaba, CS:GO da kullandığınız ayar ve ekran çözünürlüğünüz nedir ?

4: 3 1280*960 düşük ayarlar yüksek ayarda kullanıp ekran kartına yük verdiğim zaman bir şey değişmiyor. Bu sefer 60-70 FPS'lere düşüyor ki CS işlemci yiyen bir oyun biliyorum ama yine de 120 alamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
4: 3 1280*960 düşük ayarlar yüksek ayarda kullanıp ekran kartına yük verdiğim zaman bir şey değişmiyor bu sefer 60-70 FPS'lere düşüyor ki CS işlemci yiyen bir oyun biliyorum ama yine de 120 alamam
1920*1080 olarak dener misiniz?

Ekran kartı kullanımı yüzde 80I geçiyor. 95'e kadar çıktıgı oluyor. Sıcaklıgı ise coolboosterı açtıgım zaman 40-45 açmadıgımda 50'li lerde geziyor.

unknown (1).png

-novid -no-browser -nojoy -nod3d9ex -freq 144 +snd_use_hrtf 0 -language English

Başlatma komutlarına bunu ekler misiniz? "-freq 144" yerine kendi monitör tazeleme hızınızı yazmayı unutmayın.

Bu dosyayı indirip içindeki kayıt defteri dosyasını açın, evet ve tamam deyin.

Verdiğim dosyanın Virustotali;

Ek olarak csgo.exe'yi bulun ve bu ayarları yapın;
1575287367938.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı