MSI GL63 8RD i7 8750H-GTX 1050 Ti driver yüklenmiyor

Bilal Şentürk

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle maalesef ki cehaletimin bugün teknolojiyle verdiği savaşta kazanan maalesef cehaletim oldu. 27 yaşındayım konu başlığında yazan bilgisayar 2. el olarak bütçe ayırabildiğim ve aldığım ilk bilgisayarım. Eski sahibinde bir sorunu olmayan bilgisayar kendim de görmüş olmama rağmen ben ekran driverını videolardan ve bilgisayarcı arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla güncelledim ilk güncelleme sorunsuz tamamlandı ancak sonrasında bilgisayar durduk yere mavi ekran verip kendi kendine reset atmaya başladı. Sorunun ne olduğunu bilmediğimden daha önce böyle üst düzey bir bilgisayarım da olmadığından dolayı konu hakkında bilgisayarın eski sahibine danıştım ve kendisiyle birlikte 4.5 5 saat kadar uğraştık. Ancak düzeltemedik. Sürücüyü güncellemek için silip yenisini indirip kuruluma başladığımızda kesin olarak mavi ekran veriyor ve bilgisayar yeniden başlıyor sürücü kurulmuyor. Ne yazılımsal ne donanımsal bilgim yok. YouTube'dan birkaç video ve Recep beyin mavi ekran mavi ekran sorunları analizi videosunu izledim. Ancak driver kurulumunu yarıda kesip kapanmasına sebep olan mavi ekranı nasıl geçmem gerektiğine dair bir tool bulamadım. Ben asgari ücretle çalışıyorum. Bu bilgisayarı 8000 TL'ye 2. el aldım ve bu ailemin gözünde büyük bir meblağ. Şu an bu sorunu onlara açıklayamam. Gideyim format mı attırayım yoksa kendim düzeltebilir miyim? Güncelleme bilgilerini doğru giriyoruz doğru driver ı indiriyoruz ama olmuyor belki 20 defa denedik. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücülerine sağ tıklayın ve sürücüye geri dön butonuna tıklayın.
Sorun devam ederse DDU ile sürücünüzü kaldırın ve aldığınız zamanki sürücüyü biliyorsanız internetten onu indirip kurun, bilmiyorsanız (QHL) önerilen son sürümleri deneyin. Sorun devam ederse lütfen minidump dosyalarini atın başka bir konu açın yardımcı olalım bildiğimiz kadarıyla.

Geri
Yukarı