MSI GL63 RE 458TH düşük performans sorunu

MevlutAltinay

Decapat
Basliktada belirmis oldugum uzere GL63 458 TH Thailand modeli, modelin official sitede bile tanimiyor, benzeri msi.cn sitesinde mevcut ama sistemde i7 8750 islemcisi var, benim sistemimde i5 8300 mevcut. Resimde ozelliklerini paylasiyorum, konuyu acma sebebim notebooktan istedigim performansi alamiyor olmam, zaman zaman eski oyunlarda bile FPS dusuklugu yasiyorum. Sistemim hakkinda cok zamaninizi almadan yorum yapabilirseniz cok sevinirim. Ayrica RAM takviyesi yapmak istiyorum + 8 GB fakat sistemde yuklu olan Samsung marka RAM mevuct ve gordugum kadariyla latency 19'larda. Bunun uzerine Corsair ya da HyperX in CL14 RAM taksam bana sikinti cikarir mi?

Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

Saygilarimla.

CPU Z.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklarınızı kontrol edin. Isınmadan dolayı frekans düşürüyor olabilir.

Ayrica RAM takviyesi yapmak istiyorum + 8 GB fakat sistemde yuklu olan Samsung marka RAM mevuct ve gordugum kadariyla latency 19'larda. Bunun uzerine Corsair ya da HyperX in CL14 RAM taksam bana sikinti cikarir mi?
Mevcut bellekle aynı özellikte bir bellek alın. CL14 alınca diğer RAM CL14 olmayacak, her iki RAM de CL19 çalışır.

Sorun büyük ihtimal yazılım kaynaklı. Temiz bir Windows + driver kurulumu ve ardından BIOS + firmware güncellemesi yaparsanız performans düşüklüğü çözülür. Bunun dışında sıcaklık değerleri de performansı etkileyen önemli faktörlerden biridir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı