MSI GL65 9SE şarjın kısa sürede bitmesi

Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhabalar başlıkta belirttiğim model dizüstü bilgisayara sahibim, ürünü 2. el olarak satın aldım. Cihazı aldığımda şarjı ortalama 4-5 saat arası gittiği söyleniyordu sistemde aynı bu şekilde söylüyordu. Sonrasında içerisini açıp üzerindeki M.2 SSD'yi söküp kendi kişisel bilgilerimin olduğu M.2 SSD'yi taktım. Sonrasında da hiçbir şekilde şarj süresi o şekilde gözükmedi ve gitmedi, güç tasarrufu modunda düşük ekran parlaklığı açıkken ve gündelik internet kullanımında 1.5 saat içerisinde batarya tamamen bitti.

Çözüm yolu olarak MSI batarya optimizasyon yazılımını kullandım şarjı tamamen doldurdu sonra tamamen boşalttı ama çözüm olmadı, laptop kapalıyken şarjını doldurdum açtım kullandım yine çözüm olmadı. Laptopu aldığımdan beri şarjı 1.5 saat içerisinde tamamen bitiyor sistemi zorlamadığım halde. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor? Ürünün garantisi daha 1.5 sene var, sizce garantiye göndersem bu sorunu çözebilirler mi? Not: Format atmayı denedim, sorun çözülmedi. @Recep Baltaş ve @Ali Güngör birçok farklı laptop modeli kullanmış birisi olarak bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? Normal bir durum mu? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar...

Laptop: MSI GL65 9SD.
CPU: Intel Core i7 9750H 6 Core 12 thread.
GPU: NVIDIA GTX 1660 Ti 6 GB.
RAM: 8x2 16 GB 2666MHz RAM.
M.2 SSD: NVMe 256 GB M.2 SSD.
SSD: 480GB Crucial SSD.
Ekran: 15.6" 120Hz screen.
Laptopu ilk aldığımda SSD'yi sökmeden önce gördüğüm süre:

1.jpeg

Laptopu aldıktan sonra kendi kişisel SSD'mi taktıktan sonra gördüğüm süre:

2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikinci el aldıysanız durum bundan kaynaklı olabilir adam böyle bir cihazı neden satsın yoksa...
MacBook istediği için satıyordu, söylediğine göre o kullanırken şarjı 3-4 saat civarı gidiyormuş ortalama olarak. Ama ben 1.5 saat üstünü göremedim, bahsettiğim süre güç tasarrufu ve ekstra olarak Windows'un güç tasarrufu modu açıkken aldığım süre.

MacBook istediği için satıyordu, söylediğine göre o kullanırken şarjı 3-4 saat civarı gidiyormuş ortalama olarak. Ama ben 1.5 saat üstünü göremedim, bahsettiğim süre güç tasarrufu ve ekstra olarak Windows'un güç tasarrufu modu açıkken aldığım süre.

Hocam benim de MSI marka bir laptopum var. Hiç kimse böyle bir ejderhadan MacBook'a geçmez çünkü MacBook'da yapabildiğini bunda kat kat fazlasını yaparsın... Bence adam bilgisayarı 5 ay boyunca hor kullanmış bataryasını öldürmüş ondan dolayı satmak istemiş. Benim aklıma bu senaryo geldi ama yetkili servise götürürseniz yeni batarya takarlar diye düşünüyorum sonuçta garantisi var... İyi ki anakartta ya da diğer donanımlarda bir problem yok bence ona şükredin.

Hocam benim de MSI marka bir laptopum var. Hiç kimse böyle bir ejderhadan MacBook'a geçmez çünkü MacBook'da yapabildiğini bunda kat kat fazlasını yaparsın... Bence adam bilgisayarı 5 ay boyunca hor kullanmış bataryasını öldürmüş ondan dolayı satmak istemiş. Benim aklıma bu senaryo geldi ama yetkili servise götürürseniz yeni batarya takarlar diye düşünüyorum sonuçta garantisi var... İyi ki anakartta ya da diğer donanımlarda bir problem yok bence ona şükredin.
Kendisi Galerici, işi gereği böyle bir bilgisayara ihtiyacı yok. Prestij ve markanın verdiği gösteriş açısında Apple MacBook Pro'ya geçiş yaptı. Garantiye versem sorun çözülür mü sizce ? Ve de gitmesi gereken şarj süresi ortalama kaç saat bilginiz var mı ?

Kendisi Galerici, işi gereği böyle bir bilgisayara ihtiyacı yok. Prestij ve markanın verdiği gösteriş açısında Apple MacBook Pro'ya geçiş yaptı. Garantiye versem sorun çözülür mü sizce ? Ve de gitmesi gereken şarj süresi ortalama kaç saat bilginiz var mı ?

Garantiye verseniz sorun çözülür diye düşünüyorum muhtemelen yeni batarya takılır. Bende msi alpha 15 var günlük internet kullanımında falan 3.5 4 saat götürüyor.

Garantiye verseniz sorun çözülür diye düşünüyorum muhtemelen yeni batarya takılır. Bende msi alpha 15 var günlük internet kullanımında falan 3.5 4 saat götürüyor.
Tamamdır o halde, konu ile alakalı olarak Msi yetkili servis ile görüşeyim. İstanbul'da oturuyorum Mecidiyeköy'de Servis Point bakıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama batarya da bir sorun olduğunu düşünmüyorum kapasitesini CMD Komut satırı ile ölçtüğümde %96 verimlilikte çalıştığını gösteriyor oda.

Tamamdır o halde, konu ile alakalı olarak MSI yetkili servis ile görüşeyim. İstanbul'da oturuyorum mecidiyeköy'de servis point bakıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama batarya da bir sorun olduğunu düşünmüyorum kapasitesini CMD komut satırı ile ölçtüğümde %96 verimlilikte çalıştığını gösteriyor oda.

Siz yine de bir görüşün yetkili servisle GL65 Leopard modelinin batarya ile ilgili fabrika bilgisini isteyin belki de bu modelin kapasitesi bu şekildedir o da olabilir ama size satan kişinin 4 saat gidiyor demesi garip. Nedeni ise benim sahip olduğum MSI 7 nm teknoloji kullanıyor yani normal Intel modellerinden falan daha az güç harcıyor ve benimki bile 4 saati zor görüyor 12 Nm'e sahip bir laptopun 4 saat gitmesi zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı