MSI GL65 Leopard şarj bitince uyku moduna girmesi sıkıntı yaratır mı?

Ghost45

Zeptopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik ve Makine Teknisyenliği
Arkadaşlar, ben birkaç seferdir PC'yi unutuyorum ve şarjı bitiyor, PC'yi açtığımda uyku moduna girmiş gibi kaldığı yerden devam ediyor fakat eski PC'm şarjım bitince direkt kapanır ve anakartı falan arıza verirdi bazen. Eski PC'm uyku moduna girmezdi, direkt kapanırdı ama bu seferki bilgisayarım direkt uyku moduna giriyor.

Sizce eski bilgisayarım gibi bu da arıza verir mi? Şu anlık bir problem yok, sistemde yavaşlama yok. Sadece önden tedbir hesabında sizlere soru sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik amaçlı pil yüzdesine göre yapılacak hareketler var. Güç yönetiminde gelişmiş güç yönetiminde mesela %20-25 olduğunda uyku mpduna girsin diye ayarlayabilirsiniz bu kadar çok unutup böyle bir şey yaşıyorsanız, hem pil çok defa 20% altına inmemiş olur daha sağlıklı. Uyarıları da %30 vs yapabilirsiniz mesela.

Güvenlik amaçlı pil yüzdesine göre yapılacak hareketler var. Güç yönetiminde gelişmiş güç yönetiminde mesela %20-25 olduğunda uyku mpduna girsin diye ayarlayabilirsiniz bu kadar çok unutup böyle bir şey yaşıyorsanız, hem pil çok defa 20% altına inmemiş olur daha sağlıklı. Uyarıları da %30 vs yapabilirsiniz mesela.
Peki böyle uyku moduna girmesi anakarttır vs yongalara zarar vermez değilmi?

Peki böyle uyku moduna girmesi anakarttır vs yongalara zarar vermez değilmi?
Net bir bilgi bilmekten değil, bilen ve emin olan arkadaş varsa gelsin buyursun fakat mantıken bu sistem zaten pil gücü yetmemezlikten kapanmasın bilgisayar diye senin elle uykuya almandan farksız uykuya alıyor veya kimisinde hazırda beklet görevini görüyor. Dolayısıyla bire bir onlarla aynı şey. Onlar zararlı mı? Sanmıyorum. En azından onlar ne kadar zararlıysa o kadar zararlıdır. Ama şunu söyleyebilirim, pille ilgili sorun yaşadığından değil, sistem pille ilgili sorun yaşamasın diye zaten kapatıyor. Güvenlik sistemi sonuçta.

Geri
Yukarı