Çözüldü MSI GL65 Leopard Wi-Fi hızı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dimbillandore

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda MSI G65 Leopard aldım ancak Wi-Fi ile internete bağlandığım zaman hız çok düşük çıkıyor. Örnek vermek gerekirse modeme daha uzak mesafede olan 7 yıllık Acer laptopum 7ms ping 60 65 MB download hızı, 10 yıllık Samsung laptopum 3ms ping 38 MB download hızı verirken, yeni aldığım MSI G65 Leopard marka laptopum modeme daha yakın olmasına rağmen 1-2 ms ping 18-20 MB download veriyor. Ethernet kablosu ile bağladığımda hiçbir sorun yok ancak Wi-Fi ile bağlandığımda nedense böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Nedeni ne olabilir?

Not: Eski bilgisayar ve eski telefonlarda 5ghz seçeneği görünmediği ve o şekilde ismini değiştirdiğim için 2.4 ghzli olana bağlanmışım, yeni telefon ve bilgisayarlarda 5ghz seçeneği modemin kendi ismi ile gözüküyor aynı sorunu yaşayan arkadaşların buna dikkat etmesini öneririm. 5ghz ile bağlandıktan sonra ethernet kablosuyla aldığım hızın bire bir aynı hızlarda sonuç alıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
2.4 GHz kanalına bağlı iseniz 5 GHz'ye bağlanıp test edin. Wi-Fi sürücüsü güncel değilse güncelleyin.

2.4 GHz kanalına bağlı olup olmadığım nereden gözüküyor? Wi-Fi sürücüsü güncel gözüküyor daha 3 4 gün önce yükledim çünkü.

2.4 GHz kanalına bağlı iseniz 5 GHz'ye bağlanıp test edin. Wi-Fi sürücüsü güncel değilse güncelleyin.

Sorun çözüldü, modemin ismini değiştirmiştim 2.4 GHz olanın ismini değiştirmişim, ayriyeten 5GHz olan eski ismi ile Wi-Fi'da gözüküyormuş. Ona bağlanınca sorun çözüldü. Teşekkür ederim :)

2.4 GHz kanalına bağlı olup olmadığım nereden gözüküyor? Wi-Fi sürücüsü güncel gözüküyor daha 3 4 gün önce yükledim çünkü.

Sorun çözüldü, modemin ismini değiştirmiştim 2.4 GHz olanın ismini değiştirmişim, ayriyeten 5GHz olan eski ismi ile Wi-Fi'da gözüküyormuş. Ona bağlanınca sorun çözüldü. Teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı