MSI GL72 vs Asus N551VW vs N552VW?

grlgzbyk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba:

Çizim programlarını kolaylıkla çalıştıracak hemde oyunlar için fazla sorun cıkartmayacak (kısacası beni uzun bir süre idare edebilecek ) bir laptop arıyorum. Bütcem max (4000 tl )
(Beğendiğim leptoplar linklerde.)

Ekran kartı :GTX950/960
İşletimci : i7 6700HQ/5700HQ olabilir.
SSD olsa iyi olur.

Öncelikle 3 marka arasında kaldım.(Monster-MSI-Asus)

1.Monster: Aradığım özelliklerde hesaplı leptopları var bu yüzden ilk tercihim bu yöndeydi fakat yaptığım birkaç arastırmaya göre kimi kullanıcılar yere göğe sıgdıramazken kimileri de ölesiye nefret ediyor şıkıntıların çoğu şu yönlerde.
-Teknik servisi baya sıkıntılıymış ve alınan ürünlerin çoğunda mavi ekran vs. sorunlarla karşılasılıyormuş.
-Isınma problemi varmış.(Her leptopta olandan fazla)

2.png

2.Msı: Uygun bir leptop buldum fakat ssd'si yok. Leptobu aldıktan sonra ssdyi kendim alıp takabilir miyim? Msılarda 2.port oluyor mu yani hdd nin yanına ssd de takabiliyor muyuz?

MSI GL72 6QF-641XTR Core i7-6700HQ 8GB 128GB SSD+1TB GTX960M 4GB 17.3" Full HD FreeDos | sanalmarketim

3.Asus: Kapsamlı araştıramadım ama bulabildiğim bu sadece belki daha uyguna daha iyileri vardır bilmiyorum. 2. leptoptaki ssd hızı hakkında bilgi vermiyor sizce yeterli olur mu?

http://www.hepsiburada.com/asus-n551vw-fy273t-intel-core-i7-6700-2-6ghz-3-6ghz-16gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602091

ASUS N552VW-FW171T 15.6 inç Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD + 1TB HDD GeForce GTX960M 4GB W10 Notebook

Birazcık uzun oldu ama bu bilgisayardan hangisini almalıyım. Ya da önerebileceğiniz başka leptoplar var mı aradığım özellikler genellikle bu leptoplara yakın. Zamanınızı aldığım için şimdiden özür dilerim.
İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı