MSI GL75 Leopard 10SER-257xtr kurulum yapılmıyor

Demyan Lukic

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci / Teknoloji Tutkunu
Öncelikle merhabalar bilgisayarım yeni aldığım MSI GL75 Leopard 10SER-257xtr modeli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu linkteki videoyu izledim, ISO dosyasını PC görüyor BIOS'tan Secure Boot ayarı veya Boot fail ile ilgili bir ayar yapmama gerek kalmadı. Fakat her şey videodaki gibi giderken, bölge ve konum seçme yerine gelince PC'yi açtığımda gelen ekrana atıyor beni kurulumu yapamıyorum. Bulunduğum şehirdeki bilgisayarcılara da güvenmediğim için kuramadım bir türlü. Dakika 7.20'de olan SSD ayarını yaptım ilk denememde sonra beni ilk ekrana attı. Sonra Flash'ta sorun vardır diye baştan kurdum. Tekrar girdiğimde SSD ayarları duruyordu. O ayarları sıfırlayıp baştan yapmak istiyorum, sonrasında da Windows 10 kurabilmek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dostum ben de yurtdışından almıştım laptopu. Ben kurarken tüm bölümleri sildim tek tek. Gitmeyenleri bıraktım. Sonra en büyük olana Windows'u kurdum. Ama daha sonradan Recovery yeniden oluştu sanırım çünkü 470 GB civarı alan kalmalıyken 450 civarı var. BIOS RECOVERY 20 GB civarı alıyordu.

Dostum ben de yurtdışından almıştım laptopu. Ben kurarken tüm bölümleri sildim tek tek. Gitmeyenleri bıraktım. Sonra en büyük olana Windows'u kurdum. Ama daha sonradan Recovery yeniden oluştu sanırım çünkü 470 GB civarı alan kalmalıyken 450 civarı var. BIOS Recovery 20 GB civarı alıyordu.

Videodaki gibi USB bellekten mi kurdunuz siz de? Bölge ve konumdan sonra tekrar en başa atma sorununu nasıl çözdünüz?

Aklıma takıldı da acaba USB bellek biçimlendirirken NFTS mi yapmalıyım yoksa FAT32 mi? Hızlı biçimlendir seçeneğini işaretlemeli miyim? Bilgisayar MSI olduğu için BIOS ayarları da haliyle videodaki bilgisayardan farklı. Yardım tekliflerine açığım, şimdiden teşekkürler.
Uzun zamandır araştırma yapıyorum ve hala çözüme ulaşamadım. Secure Boot kapalı, önyükleme menüsü de F12 basınca geliyor. Ama nedense Windows 10 kurulurken yeniden başlattıktan sonra bilgisayar en başa dönüyor. Yeniden başlatmadan önce USB belleği çıkarma yöntemini de denedim fakat işe yaramadı.
Sorun çözüldü konuyu silebilirsiniz.

Nasıl çözdüğünüzü paylaşın.
Bilgisayarımda girişte yapılması gereken 2 BIOS ayarını yapmama gerek yokmuş onlar açıkmış hali hazırda. Tek yapmamız gereken BIOS ayarlarında takacağımız USB belleği birinci sıraya almak, kurulum yapıldıktan sonra yeniden başlatmak için saydığı 10 saniye içerisinde de USB'yi çıkarmak. Çıkarmayınca başa dönüyor.

Geri
Yukarı