MSI GL75 Undervolt seçeneği var mıdır?

Konuyu okuyup iyice anladıktan sonra uygulayın.

Konuyu okuyup iyice anladıktan sonra uygulayın.
Anlayıp uygulamsı bir şeyi değiştirmeyecek. 10. nesilde undervolt maalesef yapılamıyor.

Şu an müsait değilim ama internette bir şekilde açılabildiği söylenmiş. Program ile bakıp yapılamadığını kendisi görse daha iyi olacak gibi. Olmuyorsa alternatif yollara bakarız.
ThrottleStop ile TPL kısmından maksimum güç ayarlanarak yapılabilir demişler.
Turbo Boost kapatılabilir.
GPU'ya undervolt yapıp soğutucunun işlemciye daha çok çalışması sağlanabilir demişler.

Başka bir yerde ise direkt kilidi kaldırma yolunu buldum diye başıyor videoya.
BIOS'ta gelişmiş kısmına girip kilidi kaldırıyor. Senin BIOS'unda var, mıdır yok mudur bilmiyorum. Hatta undervolt işlemini BIOS'tan bile yapabiliyor.
MSI GS66 cihazda yapıyor bunu.

Son düzenleme:
Şu an müsait değilim ama internette bir şekilde açılabildiği söylenmiş. Program ile bakıp yapılamadığını kendisi görse daha iyi olacak gibi. Olmuyorsa alternatif yollara bakarız.
ThrottleStop ile tpl kısmından maksimum güç ayarlanarak yapılabilir demişler.
Turbo Boost kapatılabilir.
GPU'ya undervolt yapıp soğutucunun işlemciye daha çok çalışması sağlanabilir demişler.

Başka bir yerde ise direkt kilidi kaldırma yolunu buldum diye başıyor videoya.
BIOS'ta gelişmiş kısmına girip kilidi kaldırıyor. Senin BIOS'unda var, mıdır yok mudur bilmiyorum. Hatta undervolt işlemini BIOS'tan bile yapabiliyor.
MSI GS66 cihazda yapıyor bunu.

Ben de maksimum gücü 37ye sabitledim oyunlarda 3, 7GHz yetiyor beslemeye ve ısınmıyor böylece.

Yeni konular

Geri
Yukarı