MSI GL75 vs Fenix 10TN-144 vs. Tulpar T5 V21.2.2

• Konuyu başlatan Jeos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 2B

Jeos

Centipat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar. Nihayet maceramı sonlandıracağım artık. Son 3 model arasında kaldım.

Bu modelde Türkçe inceleme yok. Bir tane GTA testi izledim. FPS 60-70 arasında. Böyle olması imkansız dedim yabancı birkaç video buldum oralarda da öyle. RTX açıldığı zaman ise 20-30 FPS oluyor. Sebebini anlamadım.
Ancak RTX 2060, i10750H, 32 GB RAM ve 17” üzerine MSI olunca insanın alası geliyor. IPS değil sanırım.

15.000 TL

Monster önermiyoruz. Evet. Ancak bu da mı gol olmaz? Kasa olarak değerlendirelim lütfen. Bu kasadan şikayet olur mu?
RTX 2070 Super, i10875 H, 240 HZ. Az buz özellikler de değil.

15.700 TL

ve son olarak ne ondadır ne bunda.

13.500 TL

Fiyat olarak ikisine kıyasla ucuz. Ancak ikisinin de tam arası gibi. RTX 2070, 144 HZ, i10750H.

Şimdi marka olsun MSI ise test veya incelemesini yapabilecek ya da aynı özelliklerin testlerini paylaşabilecek var mıdır?
Yoksa Monster her kasa problemli midir? Yeni nesilleri de böyle problemli olur mu? Örneğin bu kasa?
İkisine de bulaşmasam Fenix bana keşke süper aldırsaydım dedirtir mi?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Şimdi MSI'ın kullandığı kasa ile Fenix'in kullandığı kasa aynı. Soğutma anlamında sıkıntısız olacağını söyleyebilirim. Monster kasasına dair fikrim yok ancak diğer ikisi bence daha kesin seçim olur. F/P açısından Fenix derim. Marka istiyorum dersen MSI. 2070 ve 2060 kıyaslıyoruz.

Şahsen bunu öneririm, 32GB RAM'in gereksiz olduğunu düşünüyorum. Monster özellikleri aşırı iyi duruyor ama pek güvenemiyorum.

2070 isterseniz bu da var.

Game Garaj Fenix'i 1TB SSD ve 32GB RAM yaparak alabilirsiniz. Kesinlikle DUAL Channel yapın ama. Fenix MSI üretimidir. MSI'ın GP65 neredeyse aynı kasaya sahipler. Ben cihazı kullanıyorum ve memnunum.

Şahsen bunu öneririm, 32GB RAM'in gereksiz olduğunu düşünüyorum. Monster özellikleri aşırı iyi duruyor ama pek güvenemiyorum.

2070 isterseniz bu da var.

Ben bunu inceledim gidip. Pek içime sinmedi. Açıkçası RTX 2060 olacaksa MSI olsun dedim. Ama bu da tabi başka bir alternatif. Teşekkür ederim. 😊
Fenix ile olumsuz yorumlar da gördüm o da korkuttu açıkçası. RTX açılmış bir testi incelemek faydalı olur.
Game Garaj Fenix'i 1TB SSD ve 32GB RAM yaparak alabilirsiniz. Kesinlikle DUAL Channel yapın ama. Fenix MSI üretimidir. MSI'ın GP65 neredeyse aynı kasaya sahipler. Ben cihazı kullanıyorum ve memnunum.

RTX açıp kullandınız mı hocam? Performansı nasıldı?

GameGaraj Fenix'i 1TB SSD ve 32 GB RAM yaparak alabilirsiniz. Kesinlikle Dual Channel yapın ama. Fenix MSI üretimidir? MSI'ın GP65 neredeyse aynı kasaya sahipler. Ben cihazı kullanıyorum ve memnunum.

GL65 değil mi? Gpler gri renk olur. Ve RGB klavyeye sahipler.

Merhaba arkadaşlar. Nihayet maceramı sonlandıracağım artık. Son 3 model arasında kaldım.

Bu modelde Türkçe inceleme yok. Bir tane GTA testi izledim. FPS 60-70 arasında. Böyle olması imkansız dedim yabancı birkaç video buldum oralarda da öyle. RTX açıldığı zaman ise 20-30 FPS oluyor. Sebebini anlamadım.
Ancak RTX 2060, I10750h, 32 GB RAM ve 17” üzerine MSI olunca insanın alası geliyor. IPS değil sanırım.

15.000 TL.

Monster önermiyoruz. Evet. Ancak bu da mı gol olmaz? Kasa olarak değerlendirelim lütfen. Bu kasadan şikayet olur mu?
RTX 2070 Super, I10875 H, 240 Hz. Az buz özellikler de değil.

15.700 TL.

Ve son olarak ne ondadır ne bunda.

13.500 TL.

Fiyat olarak ikisine kıyasla ucuz. Ancak ikisinin de tam arası gibi. RTX 2070, 144 Hz, I10750h.

Şimdi marka olsun MSI ise test veya incelemesini yapabilecek ya da aynı özelliklerin testlerini paylaşabilecek var mıdır?
Yoksa Monster her kasa problemli midir? Yeni nesilleri de böyle problemli olur mu? Örneğin bu kasa?
İkisine de bulaşmasam fenix bana keşke süper aldırsaydım dedirtir mi?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam en son Alpha'ya karar vermiştiniz fikriniz değişti galiba:D fenix güzeldir ama bunların hepsi ısınır, malum Intel işlemciden dolayı. Ben olsam GF65'in 10750h modeline bakardım 3060'a darboğaz yapmaz en azından. Ama o da ısınır:(

Ben bunu inceledim gidip. Pek içime sinmedi. Açıkçası RTX 2060 olacaksa MSI olsun dedim. Ama bu da tabi başka bir alternatif. Teşekkür ederim. 😊
Fenix ile olumsuz yorumlar da gördüm o da korkuttu açıkçası. RTX açılmış bir testi incelemek faydalı olur.

RTX açıp kullandınız mı hocam? Performansı nasıldı?
Hocam açıkcası ben ısınma sorunu çekmeyen şanslı kesimdenim. 90 derece hiç görmedim en baba oyunda bile. RTX'li olarak sadece Cyberpunk vardı elimde onun da optimizasyonu pek iyi değil malum ama genel olarak iyi bir performansı var. Ben ek olarak Rampage soğutucu kullanıyorum belki onun da etkisi vardır. Arkada 2 tane sol tarafta da bir tane hava çıkış kanalı var. NVIDIA Broadcast kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Karar yine de sizin ama ısınma sorunun Intel kaynaklı olduğunu belirtmemde de fayda.
@Radeon RX 5500M kusura bakmayın hocam hep karıştırıyorum modelleri:D

GL65 değil mi? Gpler gri renk olur. Ve RGB klavyeye sahipler.

Hocam en son Alpha'ya karar vermiştiniz fikriniz değişti galiba:D fenix güzeldir ama bunların hepsi ısınır, malum Intel işlemciden dolayı. Ben olsam GF65'in 10750h modeline bakardım 3060'a darboğaz yapmaz en azından. Ama o da ısınır:(

3060'ları da beklemeli miyim onda da emin değilim. Nihayetinde tatildeyim belki en çok vakit geçireceğim dönem. Kaçırmak da istemiyorum.

Hocam açıkcası ben ısınma sorunu çekmeyen şanslı kesimdenim. 90 derece hiç görmedim en baba oyunda bile. RTX'li olarak sadece Cyberpunk vardı elimde onun da optimizasyonu pek iyi değil malum ama genel olarak iyi bir performansı var. Ben ek olarak Rampage soğutucu kullanıyorum belki onun da etkisi vardır. Arkada 2 tane sol tarafta da bir tane hava çıkış kanalı var. NVIDIA Broadcast kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Karar yine de sizin ama ısınma sorunun Intel kaynaklı olduğunu belirtmemde de fayda.
@Radeon RX 5500M kusura bakmayın hocam hep karıştırıyorum modelleri:D

RTX ile hiç test videosu da yok. Onun için çok merak içerisindeyim. 😅

Geri
Yukarı