MSI GP62 2QD Leopard 750 Evo SSD Uyumu ve Ekran Kartı Değişimi

EmreDemir

Hectopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş ve @Ali Güngör merhabalar,

Yaklaşık 2 ay önce MSI GP62 2QD Leopard aldım.
  1. Şimdi bu cihaza Samsung MZ-750120BW 750 EVO 120GB SSD disk takmak istiyorum, cihazıma uygun mu?
  2. Bu bilgisayarda ekran kartı tümleşik midir yoksa değiştirilebilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler kolay gelsin :)

@Recep Baltaş ve @Ali Güngör merhabalar,

Yaklaşık 2 ay önce MSI GP62 2QD Leopard aldım.
  1. Şimdi bu cihaza Samsung MZ-750120BW 750 EVO 120GB SSD disk takmak istiyorum, cihazıma uygun mu?
  2. Bu bilgisayarda ekran kartı tümleşik midir yoksa değiştirilebilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler kolay gelsin :)
Şimdi sorularını cevaplayalım:
1. Belirttiğiniz SSD modeli laptobunuza uygun ama bu SSD'yi laptoba takmak isterseniz HDD'nizi çıkartmanız gerekiyor 2.5" lik bir tane slot bar bu laptoplarda. Optik Sürücünüzü çıkararak çeşitli aparatlarla buraya almak istediğiniz SSD'yi takıp kullanabilirsiniz. Bitti mi bitmedi.:) MSI burada kullanıcılarını düşünerek M.2 2280 denilen SSD slotunu ortaya koyuyor. Bu slot anakartın üstünde bulunuyor 2.5" lik herhangi bir boşluğa gerek duymadan işinizi kolayca hallediyor. Vereceğim linkte labotunuza ait bilgileri Türkçe klavuzu indirerek kısa sürede bulabilirsiniz.
Support For GP62 2QD Leopard | MSI Global | Laptops - The best gaming laptop provider

Ayrıyetten labtonuza uygun SSD modeli linkide bırakıyorum. Alıp almamak size kalmış bir şey sonuçta.
Samsung MZ-N5E120BW 850 EVO M.2 120GB Sata3 SSD 540Mb/500Mb | sanalmarketim
SanDisk SD8SN8U-128G-1122 X400 128GB M.2 2280 SSD 550Mb-340Mb | sanalmarketim

2. Sorunuzun cevabına gelirsek eğer laptobunuzun ekran kartı tümleşiktir. Ekran kartı yükseltilemez. MSI'ın güncel GT serisinden başka bir serisinde ekran kartı yükseltimi yok.
Cevaplarım tatmin ettiğse eğer beğenmeyi unutmayın.:D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı