MSI GP62 6QF-674TR dizüstü bilgisayara yanlış BIOS yüklenmesi

dalpazarrr

Hectopat
Daha fazla  
MSI GP62 6QF-674TR laptopuna sahibim. Verdiğim bilgisayarcı yanlış BIOS yüklemiş. Anakartımı bozmuştu ondan dolayı. Bu sebepten dolayı fan hızım durmadan değişiyor. Saniyelik yükselip alçalıyor ve klavye ışığım bir de Wi-Fi batarya ve harddisk ışıklarım yanmıyor. Eski BIOS'u yükleme çalıştım ama kabul etmiyor. Ne yapmam lazım?
Teşekkürler

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    18 KB · Görüntüleme: 45
  • 2.png
    2.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 41
  • 3.png
    3.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 38
  • 4.png
    4.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS da BİOS back flash gibi bir seçenek olması lazım onu aktif ettikten sonra eski BİOS sürümü yüklemeyi ozaman kabul edebilir.

Yanlış BIOS yüklemeyi başaran bilgisayarcıya geri götürün diyeceğim ama daha çok bozacağı aşikar. Yol servis yolu gibi gözüküyor.

Sormayın hocam ya eskisini kendim yüklemeyi denedim kabul etmiyor. Başka bir bilgisayarcıya sordum ben o makineyi ellemem diyor elimde kalır diyor. Servise de vermek istemiyorum dünyanın parasını alıyorlar. Bir fanın fiyatı 40 dolar dediler işçilik hariç. Bir de BIOS için para alırlar üstünede bakım parası ohoo :D.
BIOS'da BIOS back flash gibi bir seçenek olması lazım onu aktif ettikten sonra eski BIOS sürümü yüklemeyi o zaman kabul edebilir.

Laptoplarda yok galiba hocam o özellik.
MSI'ın sitesinden en yeni BIOS'u indirip yüklemeyi deneyin ya da uğraşmak istemiyorum derseniz servise verin.

Denedim kabul etmiyor.
Arkadaşlar bugün laptopa format attım. Sistem modeli ismi kendiliğinden değişmiş bu nasıl oldu acaba bir fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• 5.png
    5.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı