MSI GP62M tek fanın çalışmaması

teknomer

Hectopat
Daha fazla  
Normal kullanımda kontrol ettim tek fan çalışmıyor ama turboyu açınca iki fanda hayvan gibi çalışıyor. Oyun oynamadığım için mi tek fan çalışmıyor yeni aldım bilgisayarı yardımlarınızı bekliyorum.

Kardesim bende aldim bilgisayari 3 hafta oldu nasil sagdaki fanmi soldakimi birde birsey sorcam oynadigin oyun varmi birsey sorucam yardimci olurmusun oyunlarda anlik fps dusmesi varda bende

Sistem ısınmadığı sürece boştayken hem kendini yormamak hem de düşük güç tüketimi için her türlü bileşeni düşük performansta çalıştırır. Oyun modunda ise tam performans verebilmesi için bileşenler soğuk tutulur ve her parça için performans moduna geçirilir. Rahat olabilirsiniz, sisteminiz de sorun yok diye düşünüyorum. Sistemi zorlamadığınız sürece size sessiz bir kullanım sunmaya çalışır. Bu sebeplerden ötürü fanlar bazen düşük hızda, bazen de çalışmayarak gereksiz yere devreye girmezler.

Sistem ısınmadığı sürece boştayken hem kendini yormamak hem de düşük güç tüketimi için her türlü bileşeni düşük performansta çalıştırır. Oyun modunda ise tam performans verebilmesi için bileşenler soğuk tutulur ve her parça için performans moduna geçirilir. Rahat olabilirsiniz, sisteminiz de sorun yok diye düşünüyorum. Sistemi zorlamadığınız sürece size sessiz bir kullanım sunmaya çalışır. Bu sebeplerden ötürü fanlar bazen düşük hızda, bazen de çalışmayarak gereksiz yere devreye girmezler.
Teşekkür ederim. Csgo da gpu yu tam kullanmıyor pc bundan dolayı fps 80 120 arası değişiyor bu sorunu nasıl çözebilirim ayrıca cs go da ısı değerler gpu 60 cpu 70 olduğu taktirde bile klavyem ısınıyor rahatsız edici bir şekilde yardımlarını bekliyorum.

Kardesim sende sıkıntı var kusura bakma ama 70 derece cok ve 150 aliyorum ben sen bence servise gonder
klavyen ısınıyormu senin bide bilgisayar için yapmam gerekenbirşeyler varmı yüksek performansta mesela pil güçü onun haricinde bilgisayar 2.5 saattir açık sürekli takılıyorum ondan olabilirmi ısının yüksek olması

Kardesim bende aldim bilgisayari 3 hafta oldu nasil sagdaki fanmi soldakimi birde birsey sorcam oynadigin oyun varmi birsey sorucam yardimci olurmusun oyunlarda anlik fps dusmesi varda bende
kardeşim daha yeni geldi bi csgo indirdim ondada gpu tam kullanmıyor fps düşük alıyorum oyun oynarken sağ fan çalışıyr ama solo gere yavaş çalışıyor gibi sende nasıl bide klavyen ısınıyormu benim kalvyem ısınıyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı