MSI GP63 Leopard 8RE işlemci çok ısınıyor ve ekranda karelenmeler oluyor

Meiyo Senshi

Hectopat
Son zamanlarda işlemcim aşırı ısınıyor 95 dereceleri görüyorum ve bu değer beni ister istemez korkutuyor. Ekran kartı ise 85-90 derece civarında geziyor. 2 arkadaşım ile CoD Warzone oynuyoruz, laptop (Monster) kullanan arkadaşım 60-65 derece sıcaklık görüyor hem işlemci hem ekran kartı için. Yaklaşık 16 aydır bu laptopu kullanıyorum, herhangi bir bakım yapmadım, çünkü pek bilgim yok. Bu sıcaklık değerleri normal midir? Sıkıntıya sebep olur mu?
Bir diğer sorunum ise ekranımda durduk yere saçma sapan karelenmeler oluyor, ekranda rastgele yerlerde meydana geliyorlar, aşağıya ekran görüntülerini bırakacağım.
Ayriyeten bugün oyun esnasında şöyle saçma bir şey de oldu.

Ekran Görüntüsü (2001).png

Karelenmeler:

Ekran Görüntüsü (1875).png

Ekran Görüntüsü (1884).png

Sıcaklıklar:

Ekran Görüntüsü (2003).png

Ekran Görüntüsü (1999).png

Son düzenleyen: Moderatör:
"Yaklaşık 16 aydır bu laptopu kullanıyorum, herhangi bir bakım yapmadım, çünkü pek bilgim yok. "

Sorunun çözümü, bu söylediğiniz cümlede saklı. 16 aydır kullandığınız cihaz aşırı derece tozlanmıştır ve yüksek sıcaklığın nedeni budur. Kendiniz yapmıyorsanız laptopu teknik servise gönderip temizlik yapılmasını isteyin. Geldiği zaman sıcaklıkların fazlasıyla düştüğünü göreceksiniz.

"Yaklaşık 16 aydır bu laptopu kullanıyorum, herhangi bir bakım yapmadım, çünkü pek bilgim yok. "

Sorunun çözümü, bu söylediğiniz cümlede saklı. 16 aydır kullandığınız cihaz aşırı derece tozlanmıştır ve yüksek sıcaklığın nedeni budur. Kendiniz yapmıyorsanız laptopu teknik servise gönderip temizlik yapılmasını isteyin. Geldiği zaman sıcaklıkların fazlasıyla düştüğünü göreceksiniz.
peki karelenmeler için ne diyebilirsiniz, onların tozlanma ile pek alakası olduğunu sanmıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı