MSI GP66 aşırı ısınıyor

10. nesil ve altındaki Intel işlemcilerde 95 derece işlemci sıcaklığı gayet normaldir. Soğutması çok iyi bir laptop kullanıyorsunuz ancak 10. nesil ve altı işlemciler Raider serisinde bile 95 dereceleri geçebiliyor. Isı değerleri normal bu işlemci için.

Alalı kaç ay oldu?
Benim Aorus'ta bu aralar 5-8 derece daha sıcak çalışıyor. Yandaki hava çıkışlarından dolayı bu cihazlar daha hızlı toz alıyor diye düşünüyorum. Evde bir de kedi olunca onun tüyü de giriyor. Benim cihaz 6 aylık.
GP'nin soğutması iyi ve bu değerleri görmemesi gerek.

Siz söyledikten sonra denedim 4 dereceye kadar değişim gördüm peki sizce fanları uzun süre 6000 rpm'de çalıştırmak sorun yaratır mı?
Alalı kaç ay oldu?
Benim Aorus'ta bu aralar 5-8 derece daha sıcak çalışıyor. Yandaki hava çıkışlarından dolayı bu cihazlar daha hızlı toz alıyor diye düşünüyorum. Evde bir de kedi olunca onun tüyü de giriyor. Benim cihaz 6 aylık.
5 ay olacak.
Alalı kaç ay oldu?
Toz konusunda size katılıyorum arka çıkışından masaya o kadar toz atmış ki bir de içinde tuttukları var tabii.

Alalı kaç ay oldu?

Maalesef görüyor hocam. Yeni incelemelere baktığımda da görüyorum. Alalı 6 ay oldu. İlk zamanlar çok nadir 90 üstü görürken artık 90 derecede çalışıyor. FPS kısıtlaması yapıyorum.

Maalesef görüyor hocam. Yeni incelemelere baktığımda da görüyorum. Alalı 6 ay oldu. İlk zamanlar çok nadir 90 üstü görürken artık 90 derecede çalışıyor. FPS kısıtlaması yapıyorum.
Siz sanırsam cihazı benden önce almıştınız. Tozlanması muhtemel bu cihazların. Temizlik ile eski değerlere dönecektir. Undervolt yapmadıysanız siz de kilit açıktı.

Siz sanırsam cihazı benden önce almıştınız. Tozlanması muhtemel bu cihazların. Temizlik ile eski değerlere dönecektir. Undervolt yapmadıysanız siz de kilit açıktı.

-50 mv undervoltlu şu an. MSI sağ olsun garanti dışı kalıyor. Göndermeye kalksak 1 ay gidecek. Servis olarak firma çok katı.

Geri
Yukarı