MSI GP72 6QE yüksek performansta cızırtı

Arkadaşlar biraz araştırdım coil whine diyorlar. Bobinlerden geliyor ama servise göndersem orası gürültülü yer olduğu için sesi duymazlar bile tahminim. Çözüm bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu kişi bu sorun yüzünden gönderdi. Bazılarında değişim yapıldı diye biliyorum o yüzden gönderim derim. Zaten sesi duymak için illa sessiz yerde denemesi gerekiyor bu tarz problemler için.

Çoğu kişi bu sorun yüzünden gönderdi. Bazılarında değişim yapıldı diye biliyorum o yüzden gönderim derim. Zaten sesi duymak için illa sessiz yerde denemesi gerekiyor bu tarz problemler için.

MSI'dan cevap geldi eğer arıza yoksa sizden 150+ KDV istenir diye. Bu ne saçmalık. Arıza bulamadık deseler bana şey olacak hesap.
Arkadaşlar sorunu çözdüm BIOS'tan C-State kapatınız.

Aynısı bende de var HDD'deki cızırtı sesi çok az. Ama bu rahatsız edici derecede.

Kardeşim çözümü dene düzeldi şükür.

Eğer bir cızırtı geliyorsa fan bir yere sürtüyordur ya da yuvadaki bilya dağılmıştır. Bir ses kaydı yapın isterseniz.
Fandan değil elektriksel sesden hocam onu düzelttim BIOS'tan. Fakat şuan başka sorun var laptop fanı işlemci boşta iken 3400 RPM'lerde sürekli değişiyor 3380 3490 hiç durmadan değişiyor bu RPM normal mi?

MSI'dan cevap geldi eğer arıza yoksa sizden 150+ KDV istenir diye. Bu ne saçmalık. Arıza bulamadık deseler bana şey olacak hesap.
Arkadaşlar sorunu çözdüm BIOS'tan C-State kapatınız.

Kardeşim çözümü dene düzeldi şükür.
Benim Biosta öyle bir seçenek yok.
Current AT State diye bir seçenek var. İnaktif durumda.

Son düzenleme:
C-States kapatırsanız işlemci sürekli yüksek frekansta çalışır ki bu da işlemcinin daha çok ısınması demek. Doğal olarak fan da soğutma için devir artırır. Gayet doğal bir zincirleme.
C state kapatmayıncada işlemciden gelen
Benim Biosta öyle bir seçenek yok.
Current AT State diye bir seçenek var. İnaktif durumda.
Advanced kısmında yokmu altta

Tam performans moduna alınca baya cızırtı geliyor. Sanırım işlemci frekansı max olduğundan dolayı. Ekonomi moduna ya da comforta alınca düzeliyor. Çözüm var mıdır?

Bu cızırtı sorunundan dolayı servise verdim MSI cihazımı 1 yıllıktı iade çıktı. Servis anakartdan kaynaklandığını söyledi. İşlemciden geldiğine emin misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı