MSI GP76 ve Windows 11

Deneshiqua

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Fullstack Developer
RAM
2x8 GB 3200MHz DDR4 SDRAM
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
3070
İşlemci
i7-11800H
Merhabalar,
  • İşlemci: Intel Core i7-11800H (16M Cache, 2.30 GHz, up to 4.60 GHz)
  • Ram : 2x8 16GB DD4 3200 MHz
Bu şuan iki ekran görüntüsünde de göreceğiniz gibi bellek toplamları %54 yapmamasına rağmen bu şekilde çalışıyor. Bazen %80 bazen %90'a kadar çıktığı oluyor. Bir arkadaş "Mem Reduct" uygulamasını önermiş. Denedim çalışıyor fakat böyle bir laptopta bu tarz bir uygulama kullanmak çok saçma geliyor.

Benim asıl merak ettiğim kullanılan kaynak ne için kullanılıyor.
Bunu görebileceğim bir uygulama varmıdır?

Şimdiden teşekkürler.

1643405158511.png

1643405177405.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arkada çok fazla program var. Çoğu da gereksiz geldi bana. Onları devre dışı bırakın bence. RAM baya rahatlar.

Merhabalar,
  • İşlemci: Intel Core i7-11800h (16m cache, 2.30 GHz, up to 4.60 GHz)
  • RAM: 2x8 16 GB DDR4 3200 MHz.
Bu şu an iki ekran görüntüsünde de göreceğiniz gibi bellek toplamları %54 yapmamasına rağmen bu şekilde çalışıyor. Bazen %80 bazen %90'a kadar çıktığı oluyor. Bir arkadaş "Mem Reduct" uygulamasını önermiş. Denedim çalışıyor fakat böyle bir laptopta bu tarz bir uygulama kullanmak çok saçma geliyor.

Benim asıl merak ettiğim kullanılan kaynak ne için kullanılıyor.
Bunu görebileceğim bir uygulama var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1286580
Eki Görüntüle 1286582

Arka plan uygulamalarını kapatabilirsiniz.

Aslında şuan sorun neyin %57 kullandığını görememek.
Görev Yöneticisindeki uygulamaları toplayınca %57 yapmıyor.
Görev yöneticisinde bellek yazan yazıya 1 kere tıklarsanız en çok RAM kullanandan en az kullanana doğru sıralanır.

O gördüğünüz ekran görüntüleri de o şekilde sıralama halinde zaten.
Çok fazla işlem açık. Yok WhatsApp, yok Snagit, Opera, Performance monitor yazan C sembollü şey (sanırım bir IObit yazılımı), Everything, sanırım kullanmıyorsunuz Brave'i o da var ve daha bir sürü RAM tüketen işlem var. Bunların bana göre hepsi gereksiz ve bana kalsa muhtemelen kapatmıştım veya silmiştim. Kim bilir daha neler vardır. Ben fazla bakmadım bile.

Geri
Yukarı