MSI GS60 2QE Tabanı Bombeleşti

Hasan Akbulut

Hectopat
Daha fazla  
3 yılını dolduran MSI GS60 2QE (GTX 970M) dizüstü bilgisayarımın taban kısmında dışa doğru bir bombeleşme olduğunu fark ettim. İnternette araştırdığımda yabancı forumlarda aynı sorunla karşılaşan birkaç kişinin daha olduğunu gördüm. Sorunun batarya şişmesinden kaynaklandığını tahmin ediyorum. Şişen bataryaların tutuşma ve patlama ihtimalini göz önünde bulundurunca birkaç gündür elim ayağım birbirine dolaştı. Dizüstü bilgisayarımın zannediyorum termal olarak bakımı da gelmiş bulunmakta. Yüksüz CPU sıcaklık derecesi 50-60'larda geziniyor. Bu ısınmanın bile bataryayı kötü şekilde tetikleyip olası bir kaza gerçekleşmesinden korkuyorum ve bilgisayarımı kullanamıyorum.

3 seneyi geçtiği için garanti süresini geçmiş bulunmaktayım. GS60 gibi ince modellerin bataryalarının fiyatları konusunda hiçbir fikrim yok. En kısa zamanda yetkili servisine götürmeyi düşünüyorum.

Daha önce bilgisayarında herhangi bir batarya şişmesi yaşamış olan ya da MSI Servispoint Yetkili Servisi'yle daha önce işi olmuş olan Technopatlardan her türlü yardım, öneri ve yorumlarına ihtiyacım var. Şu an aklıma gelen en acil soru: Bilgisayarın kasasını kendim açıp bataryayı dikkatlice çıkarıp bypass etmeli miyim?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti süresi henüz dolmadı ise bir an önce gönderin servise. Garantisi yoksa ve tecrübeniz varsa bataryayı çıkarabilirsiniz.
Servispoint'in geri dönüşleri genellikle olumlu oluyor.

Eğer garanti süresi dolmadıysa kesinlikle teknik servise gönderin, çünkü pilde bir sorun varsa başınızı çok ağrıtabilir. Ancak garanti süresi bittiyse iki seçeneğiniz var. Yeni pil almak yada pilin anakart bağlantısını sökerek gücü sadece adaptörden almak.

Bende de aynı model laptop var ve aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Pili çıkarttım fakat alttaki bombe düzelmiyor.
Sizden ricam eğer servisten olumlu bir dönüş alırsanız buraya yazarsanız bende ona göre hareket edeyim.
Şimdiden teşekürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı