MSI GS60 GQE Ghost Pro 4K Catalina’yı yükledikten sonra Apple logosunda kalıyor

avelman

Centipat
IMG_2723.jpeg

Merhabalar, daha önce Mojave kullanıyordum ancak Xcode’u güncellemem için Catalina’ya geçmem gerekti.
Ben de buradan imaj dosyası indirip kuruluma başladım. Kurulumu güzelce yapıyorum ancak daha sonra tekrar açmayı denerken Apple logosunda hiç yüklenmeden takılı kalıyor.

IMG_2725.jpeg

IMG_2726.jpeg

IMG_2727.jpeg

IMG_2728.jpeg

Config dosyası olarak kullandığım dosya eskiden Mojave için kullandığım ile aynı ancak resimde görünen diğer intel mobil config dosyalarını da kullanınca sistem çalışıyor.

Yüklenme ekranı çok hızlı geçtiği için bir hata yakalayamadım.

Bilgisayarımın Özellikleri:
Model: MSI GS60 GQE Ghost Pro 4K
İşlemci: 7.nesil intel i7
Ekran kartı: Nvidia GTX 970M
RAM: 16 GB DDR4-2133
4K ekran
Ayrıntılı özellikler: GS60 6QE Ghost Pro(4K) | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
Bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Aslında yapmaması lazım. Seçerek kullandığınız config'i diğerlerinden ayırın, sonrasında da hepsini silin. Ayırdığınızın adını config.plist yapıp bootlamayı dener misiniz? Kurulumu yapabildiğinize göre de BIOS ayarlarınızın tam olduğunu varsayıyorum.

Hataları görmek için bugün tekrar 4 kere kurmayı denedim.

Durum şöyle
  • Kurulumu harici SSD'ye yapacağım. Mojave'de kullandığım config'i kullanınca macOS kurulum ekranında harici SSD‘yi göremiyorum.
  • intel_laptop1 config'i ile bootlayınca ise bu sefer SSD'yi görüyor ve kuruluma başlayabiliyorum.
Kurulumu önerdiğiniz gibi dosya içinde tek bir config dosyası bırakarak yaptım. Kurulum esnasında ilk şart başarı ile sonlanıyor ve bilgisayar kapanıp açılıyor ve ikinci partta tekrar Clover’dan ayarları düzeltiyorum. Sistem bootlama yapılıyor, Apple logosu geliyor, ardından yüklemeye devam ederken bir anda hata veriyor ve bilgisayar yeniden başlatılıyor. Hata anının videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

IMG_2749.jpeg

Ardından tekrar yüklemeye devam etmesi için Clover'dan ayarları düzeltip devam ediyorum. Bu sefer hata vermiyor ve kurulumu bitiriyor.

Bilgisayarı yeniden başlattığında bu sefer kurulum Apple simgesinde takılı kalıyor ve hiçbir ilerleme göstermiyor.

Bootlama ekranında bir hata yakaladım. Onu da aşağıdan bulabilirsiniz.

IMG_2735.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mojave'de kullandığınız config'i Catalina'da unutun, boş verin. Gerekli ayarlamayı yapıp dener misiniz? Laptop sitesinde 6. nesil, konu içeriğinde 7.nesil 7 olduğu yazıyor. 6700HQ mü, 7700 HQ mü? Bu arada çok karışık anlatmışsınız. Clover'dan hangi ayarı yapıyorsunuz? Kurulum bittikten sonra tekrar kurulumu değil diski bootlamalısınız.

Mojave'de kullandığınız config'i Catalina'da unutun, boş verin. Gerekli ayarlamayı yapıp dener misiniz? Laptop sitesinde 6. nesil, konu içeriğinde 7.nesil 7 olduğu yazıyor. 6700HQ mü, 7700 HQ mü? Bu arada çok karışık anlatmışsınız. Clover'dan hangi ayarı yapıyorsunuz? Kurulum bittikten sonra tekrar kurulumu değil diski bootlamalısınız.

• Bir yazım hatası olmuş, işlemcim 6. nesil 6700HQ.
  • Oldukça basit anlatmaya çalıştım ancak başaramadım galiba. Bilmediğim bir alanda yanlış terimler kullanmış olabilirim.
  • Kurulumu değil tekrar diski bootluyorum.
  • Clover’da Graphics Injector bölümünden Intel ve EDID‘i devre dışı bırakıyorum, ayrıca disk üzerine gelerek options kısmından “Disable KASLR” ve “Set Nvidia to VESA” ‘ı işaretliyorum.

Son düzenleme:
Uyumlu bir SMBIOS oluşturmak istiyorum buradan, ancak bir türlü bu web sitesi Serial No oluşturamadı. Sistemde bir sorun mu var, yoksa hata bende mi anlamadım. Başka bir yöntem alternatif varsa talibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
OS X'den yazmışsınız, Clover Configurator indirip aynısını yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı