MSI GS63 Stealth Pro GTX1060 vs Lenovo Legion Y520 GTX1050Tİ

Mertcan Mete

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MSI GS63 Stealth Pro 9S7-16K212-001 Notebook

Lenovo Legion Y520-15IKBN 80KK00F9US Notebook

İstanbul Bilişim'e 4 gün sonra gelecek olan bu iki ürün arasındayım. Lenovo Y520 1050 Ti modelini uzun süredir bekliyordum açıkçası ama MSI GS63 geçen sene serisini güzel bir fiyata vericek. Sizlerden hangi bilgisayarı neden seçeceğinizi belirtmenizi istiyorum. Kendi sorularım şunlar;

-MSI GS63 6700HQ işlemci kullanıyor. Lenovo T520 7700HQ kullanıyor aralarında performans farkı ciddi olabilir mi?

-Msi GTX 1060 6 GB barındırıyor fakat GS serileri zarif ince taşınabilirlik açısından beni çok tedirgin ediyor ısınma için. Bu serinin soğutma sistemi ve sıcaklık değerleri nasıldır?
- Msi 16 GB 2133 MHz DDR4 RAM kullanıyor, lenovo ise 16 GB 2400 MHz DDR4 RAM kullanıyor performanstaki değişiklik tekrar ne olur?
-Diğer son bir sorum MSI GS63 modeli upgrade için diğer kardeşlerine göre daha sorun çıkarıcak gibi, direkt olarak alt kısımdan müdahale edilemiyor SSD ve RAM soketleri yukarı doğru bakmakta ve anakart çıkarılmadan yapılamıyor. NVMe SSD yükseltmesi yapmak istiyorum aldığım gibi. Harddisk kullanmayı düşünmüyorum çıkarıcam zaten. Şahsen 250 GBssd gayet yeterli bana. Samsung 960 evo kullanmayı düşünüyorum. Fakat lenovoyu tercih edersem PCI-expres destekliyor mu bilmiyorum. Msi GS63serisi kafamda sorular bırakıyor fakat 1060 6 GB için değer midir? Açıklamalarınızı bekliyorum herkese iyi bayramlar dilerim.

Not: Kontrol ve otomasyon okuyorum, haliyle programlarda kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı