MSI GS63VR Alınır mı?

Alınmasına alınır da 8000 TL'ye 1060'lı cihaz alınır mı?

Şimdi "ya bu paraya ne masaüstü toplanır" diyenler gelmeden açıklayalım. Kullanıcı için taşınabilirlik ve mobilite gibi kavramlar önemliyse zaten piyasa belli. MSI kalitesi ve GTX 1060 gibi oldukça güçlü bir kartın buluştuğu notebook sistemin günümüz dolar kurunda 8000 TL'ye satılıyor olması gayet normal. MSI fiyatları evet normalin bir tık üstünde ama mobil oyuncu sistemlerinin bence en kaliteli cihazlarını yapıyorlar. Diğer plastik kalitesiz markalarla kıyaslamayın. Cihaz kesinlikle alınır.

Ne mutlu ki "ya bu paraya ne masaüstü toplanır" diyenlerden değilim. MSI özellikle yakın takibe aldığım bir marka ve gerek kasa kalitesi gerekse diğer tüm parçalar olsun epey kaliteli bir marka. Yine de "daha ucuz olabilir mi?" "adamlar 1799 dolara alıyor aynısını" kafasıyla yaklaştığım için pek mantıklı gelmemişti. Ben bir de şu açıdan bakıyorum, bu yıl 8000 tl vererek aldığınız bilgisayarı önümüzdeki yıl, sonraki yıl, bir sonraki yıl ne kadar verim alabileceksiniz? 2015 yılında çıkan nvidia 900 serisine ve 960'ın bugün geldiği noktaya bakın. Şuan bana göre güncel oyunlarda full hd için yetersiz bir kart.
Bilemiyorum, benim düşüncelerim bunlar. Karar verebilseydim ben de son 2 aydır devam eden arayışıma bir nokta koyardım. :)
Sevgiler.

Önceki seri ile kıyaslamak mantıklı değil çünki önceden mobil ve masaüstü kartlar aynı model olmalarına rağmen birbirlerinden çok alakasızlardı ama şimdi bu durum ortadan kalktı.

Ne mutlu ki "ya bu paraya ne masaüstü toplanır" diyenlerden değilim. MSI özellikle yakın takibe aldığım bir marka ve gerek kasa kalitesi gerekse diğer tüm parçalar olsun epey kaliteli bir marka. Yine de "daha ucuz olabilir mi?" "adamlar 1799 dolara alıyor aynısını" kafasıyla yaklaştığım için pek mantıklı gelmemişti. Ben bir de şu açıdan bakıyorum, bu yıl 8000 tl vererek aldığınız bilgisayarı önümüzdeki yıl, sonraki yıl, bir sonraki yıl ne kadar verim alabileceksiniz? 2015 yılında çıkan nvidia 900 serisine ve 960'ın bugün geldiği noktaya bakın. Şuan bana göre güncel oyunlarda full hd için yetersiz bir kart.
Bilemiyorum, benim düşüncelerim bunlar. Karar verebilseydim ben de son 2 aydır devam eden arayışıma bir nokta koyardım. :)
Sevgiler.

900 serisi mobil grafik birimleri ile 10 serisi grafik birimleri aynı değil. Eski dönemde masaüstünde GTX 960 bulunurken mobilde masaüstünde bulunan 960'la alakası olmayan 960M bulunuyordu. Performansları oldukça fazla kırpılmış modellerdi. 10 serisinde artık bu durum kalktı. Yani kıyaslama yapmak yanlış çünkü aynı sınıf kartlar değiller. 1060 uzun yıllar FHD'de götürür. O konuya takılmadan cihaz alınır.

Bilgilendirme için teşekkürler Barış Özel, bu arada satın almak isteyen arkadaş hepsiburada.com kdv indirimini kaçırmasın. 1070'li MSI 8000 TL'ye geliyor. Valla bütçem bu kadar olmasa da alasım geldi.
MSI GT72VR 6RE(Dominator Pro)-250XTR Intel Core i7 6700HQ Fiyatı
Bu arada 960m ekran kartlı bir modele şu saatten sonra 4000 tl vermek büyük bir hata olur diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir de şu model de tam fiyat/performans bence.
MSI GE72 7RD(Apache)-042XTR Intel Core i7 7700HQ 2.8GHz / Fiyatı

5387 TL'ye denk geliyor. Çok çok iyi, bu fiyata 1050'li MSI kalitesi alınabiliyor.

1060'ın kırpılmış 3GB versiyonlu MSI'ı şuan en düşük 6300 seviyelerinde ancak hepsiburada da yine 5734'e inmiş. Valla bu makine de canavar, 1050'nin üstüne 350 TL koyup 1060 alıyorsun.

MSI GE62VR 6RF(Apache Pro)-076XTR Intel Core i7 6700HQ 2.60 Fiyatı

Bu indirimi kaçırmak istemiyorum, ancak çok model var ve bir daha böyle indirim olur mu bilinmez. Tavsiyelerinizi alabilirim. Sevgiler.

Güncelleme: Oturup düşündüm ve 960m'li olanı almaya karar verdim. 1050 ile 960 arasında FPS farkı ortalama 15-20 arasında. Fiyat ise 1400 TL fark. En iyisi 1060, 1070 gibi yüksek modeller almak ya da direkt 960m almaktır, dedim ve şu güzelim cihazı aldım.
MSI GL72 6QF-641XTR Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz 8GB Fiyatı

17.3 inch ama sağlık olsun, umarım taşımada problem olmaz.

4000 Tl verip 960M almak mantıksız 400 Tl ekleyip 1050 alınır. 5400 Tl 1050 GPU sahibi bir laptop için çok ve MSI kalitesi diyerek firmayı bu kadar abartmanıza gerek yok tüm firmalar aynı bileşenleri ve benzer kasaları kullanıyorlar sadece üzerindeki etiket farklı ve biz bu etikete para veriyoruz, sanırım MSİ aşkı var sizde.

Abra A5 V9.2 15.6" Oyun Bilgisayarı
4750 TL 1050Ti ve İ7 işlemci, 5400 Tl'ye MSİ aynı donanımı ve kaliteyi veriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı