MSI GS66 Stealth vs GP66 Leopard

Bütçe
20.000
Hz değeri için 144 bana yeterli. sRGB olayı çok etki etmiyorsa incelemeler çıktıktan sonra gp66 alacağım.
Aynı laptoplar bana sunulsa ben de leopard'ı tercih ederim. Işe performans odaklı baktığım için. Ama bir video editörü ya da herhangi bir programın kurgu işlerini yapacak, film, dizi setlerinde çalışacak ve sürekli hareket halinde olacak olursam stealth çok daha efektif olur. Yalnız 3070'li laptoplar yok mu bu fiyat skalasında?

Aynı laptoplar bana sunulsa ben de leopard'ı tercih ederim. Işe performans odaklı baktığım için. Ama bir video editörü ya da herhangi bir programın kurgu işlerini yapacak, film, dizi setlerinde çalışacak ve sürekli hareket halinde olacak olursam stealth çok daha efektif olur. Yalnız 3070'li laptoplar yok mu bu fiyat skalasında?
3070 modelleri bu fiyata sadece Monster Notebook'ta var. Ben de aslında Monster kullanıcısıyım fakat @WoLeRm paşa sayesinde ve son zamanda teknik servisle yaşadığım anlaşmazlıktan dolayı MSI laptoplara yöneldim. Ayrıca yanlışsam düzeltin: %72 NTSP %99 sRGB'ye eşitmiş. Bu da oyunlarda pek fark yaratmaz gibi?

3070 modelleri bu fiyata sadece Monster Notebook'ta var. Ben de aslında Monster kullanıcısıyım fakat @WoLeRm paşa sayesinde ve son zamanda teknik servisle yaşadığım anlaşmazlıktan dolayı MSI laptoplara yöneldim. Ayrıca yanlışsam düzeltin: %72 ntsp %99 SRGB'ye eşitmiş. Bu da oyunlarda pek fark yaratmaz gibi?

hocam neden @WoLeRm paşa diyorsunuz? Gülüyorum hala paşa kelimesine:D

GS serisinin soğutması GP serisinden daha kötü diye biliyordum. Ben de GS66 Stealth ile arasında kalmıştım. Ayrıca buradan GP66 Stealth'ın artıları ve eksilerini yazarsanız çok sevinirim. Ayrıca GS ile Gp karşılaştırmalı da iyi olur. Sizin gibi birini bulmuşken kaçırmayayım. :)
GS Stealth serisinde 3 adet fan ve 7 adet boru var. İnternette gördüğüm kadarıyla soğutması güçlü fakat çok ses çıkartıyor. Ayrıca GE'den daha çok şikayet var GS hakkında. (Genel olarak mavi ekran hatası.)
GP serisi ile ilgili pek bir bilgiye sahip değilim. Ama tahminimce GE'den farkı malzeme kalitesi. (Önemli.)
GS serisi tasarım olarak çok yakışıklı. Ayrıca pili 99.9 mWh. Kapasitesi çok iyi. Bunun yanında Thunderbolt girişi var. Soğutması sesli ama çok güçlü. Ekranın özellikleri çok iyi gözüküyor. Tüm bunların götürüsü ise fiyattaki artış oluyor.
GP serisinde performansı aynı tutmak ama fiyatı düşürmek için (GE serisindeki bazı modeller de böyle, GE66 hariç.) malzeme kalitesinde ve bazı özelliklede önemli düşüşler yapmışlar.

Bence 3000 serisi laptop alacaksanız bekleyin. Zaten Türkiye'de az model var, üstüne çoğu MSI'ın. Yani karşılaştırılabilecek laptop sayısı yok, çok az.

GS Stealth serisinde 3 adet fan ve 7 adet boru var. İnternette gördüğüm kadarıyla soğutması güçlü fakat çok ses çıkartıyor. Ayrıca GE'den daha çok şikayet var GS hakkında. (Genel olarak mavi ekran hatası.)
GP serisi ile ilgili pek bir bilgiye sahip değilim. Ama tahminimce GE'den farkı malzeme kalitesi. (Önemli.)
GS serisi tasarım olarak çok yakışıklı. Ayrıca pili 99.9 mWh. Kapasitesi çok iyi. Bunun yanında Thunderbolt girişi var. Soğutması sesli ama çok güçlü. Ekranın özellikleri çok iyi gözüküyor. Tüm bunların götürüsü ise fiyattaki artış oluyor.
GP serisinde performansı aynı tutmak ama fiyatı düşürmek için (GE serisindeki bazı modeller de böyle, GE66 hariç.) malzeme kalitesinde ve bazı özelliklede önemli düşüşler yapmışlar.

Bence 3000 serisi laptop alacaksanız bekleyin. Zaten Türkiye'de az model var, üstüne çoğu MSI'ın. Yani karşılaştırılabilecek laptop sayısı yok, çok az.
O zaman Gp almayın diyorsunuz ve bekleyin diyorsunuz. Acaba çeşitlilik 15 Şubat 1 Mart'a artar mı?
Ayrıca kalitesi Ge'den iyi öyle değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı