MSI GS70 Notebookta Yapılması Gereken Testler

Sentix

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar herkese.
Bugün Msı gs70 modelinin siparişini verdim internet üzerinden.
Notebook geldiğinde hangi testleri yapmalıyım?
Ölü piksel gibi.

Aslında test yapmak zorunda değilsin. Ölü piksel testini internetteki basit sitelerden birinden yapabilirsin. Bunun dışında benchmark testi istersen Cinebench R15 CPU ve 3DMark Fire Strike testlerini yapabilirsin. Oyun testleri için GTA 5, Far Cry 4, Fallout 4, XCOM 2, Rise of the Tomb Raider gibi oyunları kullanabilirsin. Ben bunlara gerek duymadım ürün elime geldi, ölü piksel var mı diye arka fona tek renk bir duvar kağıdı atayıp inceledim, gereksiz programları sildim, kullandığım modelleme programlarını kurdum, evden uzaktayken oynayabileceğim birkaç oyunu yükledim ve çantasına koyup zamanı gelince kullanmak için kenara bıraktım.

Cihazın ekran parlaklığını yetersiz buldum, yaz aylarında güneşli bir yerde kullanmak için parlaklığı az gibi geldi. Cihaz ısınıyor ama bu kadar ince bir model için normal olarak görülebilir fakat gerçekten kaliteli ve çok şık olduğunu söyleyebilirim. Cihazı eline aldığında verdiğin paranın boşa gitmediğini düşüneceksin.

Not: Aslında boşa gitti ama hem ekranı büyük olsun, hem ince olsun, hem hafif olsun hem de performansı iyi olsun istemişsen başka şansın yok zaten. Ben genel olarak aldığıma pişman olmadım çünkü evden uzak olacağım zaman haftalarca yanımda taşımak durumundayım, fakat bu tür cihazların 6 bin TL ve üzeri fiyatları hak etmediği de bir gerçek.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.
Bizim ülkemizde maalesef uygun fiyata iy bir teknoloji ürünü almak gittikçe zorlaşıyor.
Ge72 modeli için bazı forumlarda birçok arızadan bahsedilmiş ondan korktum açıkcası. Ölü piksele mutlaka bakın yazıyordu.
Benim pek oyunla işim yok açıkcası render ve modelleme için kullanacağım için çoğunlukla işimi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum.
Isınma içinde çok fazla kolu koyamayacak kadar olmadıkça çok sıkıntı olmaz diye umut ediyorum.

Ge72 alacaktım aslında daha iyi soğutma olduğunu düşündüğüm için ama hem ram i hem sssd si aldığım modelden yarı yarıya düşüktü ve fiyat farkı sadece 40 tl idi. Bu modeli almak daha mantıklı geldi.

Her güzelin bir kusur olur mantığıyla artık parlaklığına da katlanıcaz diyelim. :)

Ben GS70 alalı 4 gün oldu. Isıyı hissediyorsun gerçekten. Ekranımda ölü piksel var ayrıca onun için servise gideceğim.

Normal kullanımda işlemci ısısı 50 derece celcius a sabit.55 60 olduğunda fan otomatik devreye giriyor. Oyunlarda ekran kartı 80 işlemciye 75 civarı oluyor. Ama oyunlarda hissediyorsun ısıyı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı