MSI GS70 Stealth Pro Hakkında Düşünceleriniz

Senan

Hectopat
Yer
Bakı, Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben MSİ GS70 Stealth Pro almayı düşünüyorum. GTX 870M ekran kartına sahip olan bu cihaz için fikirlerinizi bildirirseniz sevinirim. Örneğin soğutması nasıldır, oyunları kaç yıl rahat ultra ve high'da oynayabilirim?
Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anlık dünyanın en ince oyun notebooku. İnce olunca soğutması beni biraz korkutuyor. Oyun konusuna gelince performans olarak çıkacak oyunlara bağlı diye düşünüyorum. Sonuçta crytek gibi dx11 destekli ekran kartları için zorladı bizi oyunu oynamak için. Şimdi de dx12 çıkacak söylentileri var bekleyip göreceğiz. Aldığında oyun performanslarını ve ısınma durumunu paylaşırsan memnun olurum. Çünkü bende msi gt70, msi gs70 ve asus g750 modelleri arasında kaldım.

Söylediğiniz model bu sanırım;
MSI GS70 2PE-010US Stealth Pro 17.3" Full HD Notebook (Core i7-4700HQ, DDR III 8GB*2, 128GB SSD (mSATA3) +1TB (SATA) 5400rpm, Windows 8.1): Amazon.ca: Computers & Tablets

GTX870M ekran kartına gelince, söylenecek laf yok. Eşdeğer olarak GTX780M ekran kartına denk geliyor fakat yeni bir teknoloji ve mimarisi ile rahatlıkla her oyunu açar. Laptoplarda kaç sene gider bilmiyorum da, GTX870M arkanızda olduğu zaman, iş bitmiştir. ;)
Teşekkürler kardeş, daha da rahatladım. :)

Şu anlık dünyanın en ince oyun notebooku. İnce olunca soğutması beni biraz korkutuyor. Oyun konusuna gelince performans olarak çıkacak oyunlara bağlı diye düşünüyorum. Sonuçta crytek gibi dx11 destekli ekran kartları için zorladı bizi oyunu oynamak için. Şimdi de dx12 çıkacak söylentileri var bekleyip göreceğiz. Aldığında oyun performanslarını ve ısınma durumunu paylaşırsan memnun olurum. Çünkü bende msi gt70, msi gs70 ve asus g750 modelleri arasında kaldım.
Tabii paylaşırım ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
870m gerçekten güçlü bir ekran kartı. Oyunları rahatlıkla oynarsınız. Soğutma konusunda grafik işlemciye ve işlemciye ayrı çift fan var. Sanırım bunlarda turbo özelliği yok.

İnce tasarımı sebebiyle CPU ve GPU tek bir ısı borusunu paylaşıyor. Bu yüzden ısı değerleri; sol egzoz çıkışında (El ile plastikte hissedilen) 45 derece, donanımda ise 70 derece dolaylarını görebiliyor hatta 90 civarına gelip kendini kapatabiliyormuş. Bazıları çözümü voltaj düşürmekte bulmuş. Dış tasarımın çok iyi, donanımsal mimarinin ise "ucuz" olduğu belirtilmiş.
DailyTech - MSI Launches GS60 Ghost Pro 3K, GS70 Stealth Pro Gaming Notebooks

Son düzenleme:
Performans istiyorsanız inceliği göz ardı edip soğutmasını ön plana alabilirdiniz aslında. Yani stealth yerine daha kalın bir dizüstü olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı