MSI GT 1030 Aero ve MSI GT 1030 2G LP kartlardan hangisi alınır?

Bütçe
1200

Yunus08c

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, malum sebeplerden ekran kartı fiyatları düşene kadar 1030 almak istiyorum idareten. Bu ikisi arasında kaldım. Çok bir fark olur mu oyunlarda performans FPS ve kartın sıcaklık açısından? Oynayacağım oyunlar CS:GO LoL PUBG vb. ayarında oyunlar oynayacağım ve 4K video seyretmek istiyorum. Ya da başka kart önerisi olan var mı?

PC sistemim:
Ryzen 2700X.
Gigabyte B450M H.
2*8 16 GB 3000MHz RAM.
240GB SSD.
600 Watt güç kaynağı.

Şimdiden teşekkürler.

Yazdığınız parçalar elinizde ise idarelik Aero alabilirsiniz. Ayrıca Rx550'ye de bakmanızı öneririm (ikinci el).

İki kart arasında pek performans farkı olmaz. Diğer taraftan PUBG gibi bir oyun için GT 1030 çok yeterli bir kart değil. LoL, CS:GO, Valorant tarzı oyunlar rahatlıkla oynanır.

İki kart arasında pek performans farkı olmaz. Diğer taraftan PUBG gibi bir oyun için GT 1030 çok yeterli bir kart değil. LoL, CS:GO, Valorant tarzı oyunlar rahatlıkla oynanır.
Katılıyorum. Pubg'yi görmedim. LoL falan iyi kötü oynarsın da Pubg'de sıkıntı yaşarsın.

@alidenjz komik bir şey yok elbette. Diğer taraftan elinde zaten bir sistem var ve belli ki ekran kartı yokluğunda geçici bir kart arıyor konu sahibi. Sistemi elden çıkartıp APU alsa daha fazla performans elde etmeyecek. Uğraşmaya değer bir durum değil yani.

@alidenjz komik bir şey yok elbette. Diğer taraftan elinde zaten bir sistem var ve belli ki ekran kartı yokluğunda geçici bir kart arıyor konu sahibi. Sistemi elden çıkartıp APU alsa daha fazla performans elde etmeyecek. Uğraşmaya değer bir durum değil yani.
Hocam şunu söyleyeyim GT 1030 ve Ryzen 5 4650G birde diğer işlemci olan 3400G karşılaştırıldığında bazı oyunlarda GT 1030 bazı oyunlarda ise APU sistem daha iyi oluyor.
Elinde hazır sistemi varsa elbette GT 1030 daha iyi olur uğraşmaya değmez.

Yazdığım sistem elimde hazır sadece ekran kartı yok
Apu nedir anlamadım ama demem gibi iki msi kartı arasında performans farkı yoksa g2 lp olanı alcam sanırım diğerinin sıfırı piyasa da daha pahallı yada yok

Isınma konusunda bir fark olur mu?

Son düzenleme:
Yüksek performanslı bir kart olmadığı için zaten çok ısınmıyor. En fazla birkaç derecelik farklar oluşur ki bunun sonuca etkisi olmaz.

Geri
Yukarı