Çözüldü MSI GT 710 ve Core 2 Duo E4300 uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fruther

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı biraz yükseltmek için GT 710 takmak istiyorum fakat uyumlu olup olmayacağını anlayamadım. PCI - Express X16 slotu var. Onu şu an kullandığım ekran kartında kullanıyorum. GT 710'u çıkarıp takabilir miyim?

GT 710'un linki: MSI GeForce GT710 ekran kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. MSI GeForce GT710 2 GB en uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al!.

Anakartımın linki: P5B-MX/WiFi-AP | Motherboards | ASUS Global

Ekran kartımın modeli ( linkini bulamadım ): NVIDIA GeForce 6600 le PCI-Express X16 VGA-DVI.

İşlemci: Intel Core 2 Duo E4300.

RAM miktarı: 3.00 GB (2.75 GB kullanılabilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU bilginizi de öğrenebilir miyim acaba?

DDR2 sistem yerine en azından DDR3 dizelim bence. DDR2 RAM'ler hem kolay kolay bulunmuyor ki bulunsa da pahalı hem de eski artık yani :)

Şöyle bir anakart buldum 8 GB'a kadar DDR3 RAM (oraya 16 GB yazmış ama MSI sitesinde 8 GB yazıyor onu sorarsın mesela :) ve Quad Core işlemcileri de destekliyormuş.
.

Ekran kartı olarak alternatifleri veya daha iyisini uygun fiyata bulabilirsen al ama ben bunları buldum:
.

.

.
(Bu ekran kartının yanında VGA to DVI dönüştürücüsü de geliyor galiba)

İşlemci olarak ise,
.
Güçlü işlemcidir ve bulabildiğim uygun fiyatı bu :) R9 270 ekran kartını tercih edersen büyük ihtimalle de besler.

RAM olarak ben 8 GB seçtim sen istersen düşürebilirsin
.

Şimdi bu sisteme bu kadar yükseltme yapılır mı? Bence hayır ama elindeki bilgisayarı herhangi bir yere 150-200 TL cıvarına satabilirsen (maksimum) yine ikinci elden DDR4 bir sistem çıkabilir :) ama durumlar el vermiyorsa, yeni bilgisayar için biriktirdiğin para hep azalıyorsa yapacak bir şey yok :)
ben tabii biraz abartı olarak seçtim, arkadaşlar da konuya bakarlarsa istişare ile daha iyi sonuç alınır.
Merak ettiğim şey senin güç kaynağın :) yetebilir mi? :D.
Yerinde olsam o ekran kartına para vermezdim. Sadece ekrana görüntü verir o kadar. Ki zaten parası...
İşlemcini bence değiştir. E8400 veya E8500 al fiyatları uygun onların. RAM konusunda 1GB RAM'ı çıkarın ve 2 GB (tavsiyem ikinci elden) DDR2 bellek almalısın. Çift kanal 4 GB RAM'in olur. Şu anki ekran kartın nedir acaba? Bütçen ne kadar mesela? Bunları söyle ki daha rahat yardımcı olabilelim :)

Şu anki ekran kartını yazdım. Bütçe fazla düşük değil fazla da yüksek değil 800-900 TL civarı.
2 GB RAM'i buldum linki burada: https://www.hepsiburada.com/kingston-2gb-667mhz-ddr2-ram-kvr667d2n5-2g-p-BD71877 70TL.
İşlemci olarak bunu buldum: Intel Core2 Duo E8500 3,16 Ghz/ 6M L2/ 1333 Mhz LGA775 Cpu İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 80 TL.
Ekran kartı önerilerini bekliyorum. GTA 4'ü düşük ayarlarda rahat oynayabileceğim bir sistem arıyorum. Fiyatı arttırabilirim.

Yerinde olsam o ekran kartına para vermezdim. Sadece ekrana görüntü verir o kadar. Ki zaten parası...
İşlemcini bence değiştir. E8400 veya E8500 al fiyatları uygun onların. RAM konusunda 1GB RAM'ı çıkarın ve 2 GB (tavsiyem ikinci elden) DDR2 bellek almalısın. Çift kanal 4 GB RAM'in olur. Şu anki ekran kartın nedir acaba? Bütçen ne kadar mesela? Bunları söyle ki daha rahat yardımcı olabilelim :)

Son düzenleme:
PSU bilginizi de öğrenebilir miyim acaba?

DDR2 sistem yerine en azından DDR3 dizelim bence. DDR2 RAM'ler hem kolay kolay bulunmuyor ki bulunsa da pahalı hem de eski artık yani :)

Şöyle bir anakart buldum 8 GB'a kadar DDR3 RAM (oraya 16 GB yazmış ama MSI sitesinde 8 GB yazıyor onu sorarsın mesela :) ve Quad Core işlemcileri de destekliyormuş.
.

Ekran kartı olarak alternatifleri veya daha iyisini uygun fiyata bulabilirsen al ama ben bunları buldum:
.

.

.
(Bu ekran kartının yanında VGA to DVI dönüştürücüsü de geliyor galiba)

İşlemci olarak ise,
.
Güçlü işlemcidir ve bulabildiğim uygun fiyatı bu :) R9 270 ekran kartını tercih edersen büyük ihtimalle de besler.

RAM olarak ben 8 GB seçtim sen istersen düşürebilirsin
.

Şimdi bu sisteme bu kadar yükseltme yapılır mı? Bence hayır ama elindeki bilgisayarı herhangi bir yere 150-200 TL cıvarına satabilirsen (maksimum) yine ikinci elden DDR4 bir sistem çıkabilir :) ama durumlar el vermiyorsa, yeni bilgisayar için biriktirdiğin para hep azalıyorsa yapacak bir şey yok :)
ben tabii biraz abartı olarak seçtim, arkadaşlar da konuya bakarlarsa istişare ile daha iyi sonuç alınır.
Merak ettiğim şey senin güç kaynağın :) yetebilir mi? :D.

Son düzenleme:
Çözüm
Dostum ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim. 300W PSU'm var powerboost marka. Yeter mi bilmiyorum. RAM'i 4 GB 4 GB yapsak performansta artış olur mu? İki kanalı da kullansak yani.

Son düzenleme:
Yetmez. Sen karar ver, 3 seçenek var :)
1. ekran kartından kısıp alt seviye kart alacaksın. Yani daha az para harcayacaksın.
2. 8 GB RAM bana fazla dersen RAM'i 4 GB yapabilirsin ama arada en fazla 70 TL oynar ki ona da güç kaynağı alamazsın.
3. mecbur bir tane de yeni güç kaynağı alacaksın :D.
RAM'i 4 GB 4 GB yapsak performansta artış olur mu? İki kanalı da kullansak yani.

Performans artışı olur fakat hala güç kaynağının yetmeme sıkıntısını gidermemiş olursun :)

Yalnız güç kaynağı fiyatları da fırlamış bir bakın derim önce fiyatlara. Çok oyun oynamayacaksanız daha alt seviye bir ekran kartı alabilirsin daha basit bir yol :)

MSI G41M-P28
Gigabyte GV-R577UD-1GD 1 GB HD 5770.
Intel Core2 Quad Q9500

kingmax 8 Gigabyte flgG45F-D8kıb hxe

PSU olarak Watt belirtirsen ona göre de tercihimi göstereceğim dostum. Yine yardımcı olur musun? Yoruyorum seni ama. 😁

Estağfurullah yormadın tabii ki ama şöyle yapabiliriz :) sen PSU'nun resmini atabiliyorsan at buraya. Bakalım gücü ne kadar. Bazı yerlerde yeter diye de okudum ama emin değilim. 400-450W yeter diye düşünüyorum ama 80+ sertifikalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı