MSI GT 730 4 GB nasıl?

KG68

Hectopat
Öncelikle benim ASUS M4n68T-M V2 anakartım var ve işlemci olarak AM3 tipi işlemci destekliyor ekran kartı girişi PCI Express X16.
Ben bu anakartın ustundeki ekran kartı ve işlemci yetersiz gelmeye başladı ben de yeni ekran kartı ve işlemci alacağım.
  • Ekran kartı olarak: MSI GT 730 4 GB
  • İşlemci olarak: AMD FX 4100

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside eski parçalar. Yeni parçalara yönelin bence. En azından bi GT 1030 tercih edin ekran kartı olarak veya 1050 ya da 1050Ti. İşlemciniz hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım ama AM3 soketlerde sadece FX işlemciler var sanırım. Bence anakartınızı felanda değiştirin hocam eskimiş artık, en azından bi R3 1200'lü bir sisteme geçin.

GT 730 önermem fiyatını daha çok artırıp daha iyi bir Nvidia ekran kartı alabilirsin.diğer işlemci yerine de daha iy bir işlemci almanı öneririm uzun ömürlü olsun diye.

İşlemcinizi fx 6300'e yükseltmenizi öneririm, Ekran kartı olarak ikinci el RX 460 veya gtx950-960 alabilirsiniz.
O ekran kartları çok eskidi hocam be, çok performanslılar ama zorlasan 2-3 yıl anca dayanır artık yaşlandılar. Anakart değiştirilip R3 1200 taksın arkadaş bence ekran kartı olarakda bütçesi çok yoksa ikinci el GT1030 olabilir veya 1050Ti felan. Bütçeye göre daha yüksek ekran kartları önerilebilir tabii.

O ekran kartları çok eskidi hocam be, çok performanslılar ama zorlasan 2-3 yıl anca dayanır artık yaşlandılar. Anakart değiştirilip R3 1200 taksın arkadaş bence ekran kartı olarakda bütçesi çok yoksa ikinci el GT1030 olabilir veya 1050Ti felan. Bütçeye göre daha yüksek ekran kartları önerilebilir tabii.
Katılıyorum, ancak Anakart RAM işlemci derken fiyatı en az 800 TL'ye çıkacaktır.

Öncelikle benim ASUS M4n68T-M V2 anakartım var ve işlemci olarak AM3 tipi işlemci destekliyor ekran kartı girişi PCI Express X16.
Ben bu anakartın ustundeki ekran kartı ve işlemci yetersiz gelmeye başladı ben de yeni ekran kartı ve işlemci alacağım.
  • Ekran kartı olarak: MSI GT 730 4 GB
  • İşlemci olarak: AMD FX 4100
Sakın Gt 730 4gb modellerinden almayın. Eskiden bu kartı kullanıyordum. Ddr3 olduğu için çok sıkıntılı. Bırakın yeni oyunları eskileri bile adam akıllı oynatmıyor. Size tavsiyem işlemciyi en az amd fx 6300 almanız. Ekran kartı olarak ikinci el gtx 750 ti alabilirsiniz. Ya da gtx 960.

Ben olsam indirim kovalarım, eğer overclock gibi işlemlerle işim yoksa en alt seviye AM4 soketli bir anakart satın alırım birde idareten 8 GB 3000 MHz RAM alırım, daha sonra elimdeki eski ekran kartım ve FX işlemciden kurtulurum. Eğer ekran kartına bütçem az kalmışsa ikinci el GT1030 veya 1050,1050Ti gibi bir kart alırdım.

Şu anda kullandığım sistemi ben ikinci el toplamayı düşünüyordum ama şimdi sıfır kullanıyorum. Bence arkadaşın sistemi değiştirme vakti gelmiş. En azından bi giriş seviyesi AM4 soketli bi anakart, 8GB RAM, ikinci el OEM RX460 veya GT1030, 750Ti, 1050,1050Ti model bi ekran kartı takıp gül gibi kullanır bence. İndirim kovalarsa zaten fiyatlar uygun oluyor.

1030 yerine gtx 750 ti daha iyi olur. Ayrıca 1050Ti yerine rx 570 daha iyi olur. Çünkü gtx 1050 ti berbat bir kart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı