MSI GT1030 Aero ITX Fansız Çalıştırma

OzanOzceylan

Kilopat
Şubat ayında kurduğum sistemimde başlıkta belirttiğim ekran kartında 80mm fan bulunmakta. Aradan belli bir zaman geçtikten sonra kasadan gelen ince ses beni aşırı rahatsız etmeye başlamıştı. Bu yüzden kasa fanları ve stok soğutucu dahil hepsini değiştirdim. Ancak ses yine devam ediyordu. Ekran kartı fanının parmağımla bir süre durdurdum ve ses birden kesildi. Arzu ettiğim sessizlik oluştu. Oyunlarda fan çalışırken ekran kartı sıcaklığı 55 dereceyi geçmiyor. MSI Afterburner programıyla kontrol ettiğimde fan hızı en düşük %35 seviyesinde çalışabiliyor. Arttırmayı denediğimde zaten inanılmaz bir ses geliyor. GT1030 modeline ait fansız ekran kartları mevcut.

Bu sesten kurtulmak için ekran kartı fanına ait pini çekip fan olmadan kullansam ekran kartına bir zarar vermiş olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fansız bir şekilde test edin sıcaklık durumunu. Durumu belirtin, yorum yapalım.

Bende msi aero itx 1050ti var, aynı şekilde fan deviri %35 in altına inmiyor. Fanın güç kablosunu söküp kartın üzerine 120mm sessiz fan taktım, kullanıyorum.

Bende msi aero itx 1050ti var, aynı şekilde fan deviri %35 in altına inmiyor. Fanın güç kablosunu söküp kartın üzerine 120mm sessiz fan taktım, kullanıyorum.

Ben de öyle yapacaktım aslında ama fanın kablosunu devrenin öyle bir yerine koymuşlar ki soğutucu bloğu sökmeden çıkartamıyorum. Eğer bloktaki son vidayı sökersem garanti dışı kalıyor.

Garanti nedeniyle sökemedim fanı. Altı üstü GT1030 ama daha şubat ayında aldığım için biraz daha böyle gitsin. Bilseydim fansız modelini alıp geçerdim.
Merhaba garantiyi bozmadan fan pinini çıkardım. Rahatsız edici ses gitti. Boşta 41-42 derecede çalışıyorken Skyrim Special Edition oyununda 77-82 derece arasında çalışıyor. Kasamda 3 tahliye 1 giriş olmak üzere 4 adet 120mm fan bulunmakta. Sizce fan pinini tekrar takayım mı?
Merhaba garantiyi bozmadan fan pinini çıkardım. Rahatsız edici ses gitti. Boşta 41-42 derecede çalışıyorken Skyrim Special Edition oyununda 77-82 derece arasında çalışıyor. Kasamda 3 tahliye 1 giriş olmak üzere 4 adet 120mm fan bulunmakta. Sizce fan pinini tekrar takayım mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı