MSI GT60 3K Edition vs MSI GT60 2OD

4454

Kilopat
Makaleler
2
MSI GT60 3K EDITION Temmuz ayında satışa çıkacak. Türkiye'ye ne zaman geleceği muamma. Benim tahminim Eylül aylarında falan gelir diye düşünüyorum. Şimdi sorum şu Öncelikle 3K çözünürlüklü MSI GT60 3K EDITION'unu mu bekleyim yoksa MSI GT60 2OD'ımı alayım. MSI GT60 2OD'da temmuz ayında Türkiye'de satışa sunulacak.

NOT: Oyun Laptop'unda 17,3'' mi yoksa 15,6'' mi?

Şahsi kanaatimde madem oyun oynamak istiyorsun bu laptop da widescreen almak (17,3") bu tamamen keyfe bağlı fakat gaming laptop alıyorsunuz sonuçta ve diğer laptoplardan biraz farklı durmalı bence.

Ekleme : 2OD olanı Alman yeterli olacaktır 3K çözünürlük cokta mühim degil bence 1920x1080 candır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 17.3'' ekranın ağırlığı 4 kg 15.6'' ağırlığı 3.4 kg arasında aslında pekte fark oynamıyor. Karar vermek gerçekten zor.

3K çözünürlük ise gelecekteki oyunların çözünürlük ayarları olacak diye düşünüyorum. Şimdiki oyunlarda özellikle CYRSİS3'ü düşünürsek Full HD de ULTRA ayarlarda fps 25 3K Çözünürlükte ise baya bir düşer . Ayrıca 3K çözünürlükte olanın işlemcisi 4930MX diğerininki 4700MQ. Saygıdeğer forum üyeleri arkadaşlarım kafam hakikaten karışık yaklaşık 1 aydır düşünüyorum acaba hangi laptobu alsam diye sonunda böyle yararlı bir site buldum Recep Baltaş'ın GT70'i inceleme videosuyla. Yardımlarınızı Esirgemeyeceğinizi Düşünüyorum Teşekkürler Saygılar.

Peki bu MSI GT60 2OD'nin işlemcisi değişebiliyor mu ilerde 4930mx düşünürsem diye dedim. Aslında 3k çözünürlüklü msı sırf işlemcisi yüksek diye almak istiyordum.

Çok iyi bu yahu o zaman Temmuz ayında GT60'ı Alacağım İnşallah :) PEki 17,3'' mi Dersiniz yani GT70'imi Yoksa 15,6'' mi?

Ben oyuncuyum, film izlerim derseniz 17'' tavsiyemdir ama taşınılabilirliği daha iyi olsun derseniz 15''. Size kalmış dostum. Ben 17'' kullanıyorum, çantası olduğu için sıkıntı çekmiyorum :)

- - - Güncellendi - - -

İşlemci değişimi için emin olamayan arkadaşlar için şöyle linkleri de vereyim. Aynı soketin kullanıldığını göstermek için;
Hasan Bey sizin alacağınız notebook içinde geçerli bakabilirsiniz :) Buyrun;

i7-4700MQ > http://ark.intel.com/tr/products/75117/Intel-Core-i7-4700MQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

i7-4930MX > http://ark.intel.com/TR/products/75...essor-Extreme-Edition-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

Alt taraflara indiğinizde desteklenen soketler başlığının yanında göreceksiniz. :)

3K çözünürlük için ben şahsen GTX 680M, GTX 780M gibi ekran kartlı dizüstülere bakardım. Bence 2OD modelini almalısınız. Özellikleri gayet iyi ve 1920x1080 FullHD çözünürlük yeterli. Ayrıca 15.6" ve 17.3" arasında 3-4 cm gibi küçük bir fark var. Bence değmez daha fazla paraya. 15.6" yeterince iyi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı