MSI GT70 2OD BIOS Güncelleyememe Sorunu

kurtfatih44

Decapat
MSI GT 70 2OD Super Raid 2 versiyon gamer PC'ye servisin önerisi sonucu MSI'ın kendi sitesinde olan E1763IMS.51D BIOS yükledim, şu an aktif kullanıyorum.

''WIN8 Default AHCI Mode\nIf your system BIOS version is E1763IMS.500 ~ E1763IMS.508, please must update BIOS to E1763IMS.50V before you update to the latest version E1763IMS.51X. ''

Driverin altında bu uyarı yazıyormuş, servis o dediği için pek kontrol etmemiştim açıkcası. Sorun şu, işlemci aynı oyunda daha fazla ısınmaya başladı. BIOS'la alakalı diye düşünüyorum ama şu an BIOS eski versiyona ya da E1763IMS.71D normalde raid için olan güncel versiyona hiçbir şekilde yükseltilmiyor.
Bilgisayar UEFI kurulumuna başladıktan sonra 1 defa restart atıp BIOS'a dönmesi gerekirken 2 defa restart atılıp Windows'u açıyor
Sorum şu, ısınma BIOS yüzünden midir sizce? Öyleyse nasıl yükseltebilirim BIOS'u.

Yani yüklenen BIOS'un işlemci sıcaklığı ile yakından uzaktan alakası yoktur. Temiz bir Windows + driver kurulumu ve ardından firmware güncellemesi öneririm. Sıcaklık devam ederse yine buradan yardımcı oluruz.

Yani yüklenen BIOS'un işlemci sıcaklığı ile yakından uzaktan alakası yoktur. Temiz bir Windows + driver kurulumu ve ardından firmware güncellemesi öneririm. Sıcaklık devam ederse yine buradan yardımcı oluruz.
Format attım firmware güncellemeside ama bios güncellenmiyor eski biosa da geçemiyorum onun nedeni ne olabilir acaba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı