MSi GT70 2PE dominator Pro FPS Sorunu

• Konuyu başlatan sec91
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 712

sec91

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Msi GT70 2PE dominator pro var. Witcher 3, Doom gibi kaliteli oyunlarda FPS 60-45 arasi 10 dakika da bir gidip geliyor. 10 DK 60 FPS oluyor. Aniden dusuyor. Dustukten sonra 60-45 arasi gidip geliyor. Bu sizce normal mi ? Normal degilse ne yapmam lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gayet normal. Sahneden sahneye değişiklik gösterir. 10-60 FPS arası deseydin bir sorun var derdim ama bu gayet normal.

Bu gayet normal. Sahneden sahneye değişiklik gösterir. 10-60 FPS arası deseydin bir sorun var derdim ama bu gayet normal.

Kardesim normalde mesala her sahnede 60 FPS'de oluyor ama bi bakiyorsun, 10 dakika sonra dusuyor 20 dakika sonra tekrar 60 FPS oluyor. Anlamadim yani bilgisayari 2 kere servise yolladim bunun yuzunden ekran kartini degistirdiler yine ayni problem. Hani o kadar para verdim zamaninda bu bilgisayara dogru durust oynayayım diye. Ne yapacam anlayamadim yani. Kusura bakma evde internet kesildi yeni geldi o yuzden biraz gec cevap yazdim.

Merhaba. Bu oynadığın oyundan oyuna, orijinalinden korsanına değişiklik gösterir. Bazı sahneler CPU veya GPU'ya fazla yüklenmiyor diyelim. Burada 60 FPS alıyorsun ve VSYNC açık. Sistemi yoran sahnelerde sistem FPS'i 60'a sabitleyemezse 50-45 gibi değerler yerine direkt olarak 30'a sabitleyebilir. Bunun için nVidia denetim masasından Adaptive VSYNC açman gerekir. Bu sorunun sadece 1 çeşidi ve çözümü. Sizin sorununuz neyden kaynaklı tam olarak bilemiyoruz. Ama sahneden sahneye dediğim gibi 45-60 FPS normal.

Merhaba. Bu oynadığın oyundan oyuna, orijinalinden korsanına değişiklik gösterir. Bazı sahneler CPU veya GPU'ya fazla yüklenmiyor diyelim. Burada 60 FPS alıyorsun ve VSYNC açık. Sistemi yoran sahnelerde sistem FPS'i 60'a sabitleyemezse 50-45 gibi değerler yerine direkt olarak 30'a sabitleyebilir. Bunun için nVidia denetim masasından Adaptive VSYNC açman gerekir. Bu sorunun sadece 1 çeşidi ve çözümü. Sizin sorununuz neyden kaynaklı tam olarak bilemiyoruz. Ama sahneden sahneye dediğim gibi 45-60 FPS normal.

Sagol kardesim ilgilendigin icin. Valla ben de anlamadim. Adaptive almayi deneyeyim bakalim ne olacak. Oyun bu arada orijinal.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı