MSI GT70 Güç düğmesi hep kırmızı renkte yanıyor

4454

Kilopat
Makaleler
2
Bilgisayar Markası: Msı
Bilgisayar Modeli: Dragon Edition 2
Bios Sürümü: 7OJ

Sorun şu ki; Windows 8.1'e güncelledikten sonra güç düğmesi hep kırmızı renkte yanmaya başladı. Önceden scm'ye göre beyaz yada kırmızı yanardı. Şimdi hep kırmızı yanıyor. Yani hep nvidia ekran kartını kullanıyor. Bunu nasıl çözebilirim. Bütün güncellemeleri yaptım.

Klavye ve ışıklarla ilgili herşey. Dikkatli yükle dediğim şey ışıkların kontrolü için önemli olan driver. Dikkatli dememin sebebi fiziki kontrol olduğundan yanlış bir hareket veya yüklenirken elektriği kesmek kapatmak başka işlem yapmak vs. şeyler ışık sisteminde hata oluşmasına sebep olabilir.

Murat kardeşim olmadı. :(
Malesef olmaması çok zor. Format atıp dediğim driverleri kurduktan sonra düzelmesi lazım. Eğer düzelmiyor ise donanımsal arıza söz konusu gözüküyor. Bios default yap ve Bios güncel değilse güncelleyip formatı atıp driveri yükle. Format attırmamın sebebi kalıntı bıraktığı için driverler bunlardan kurtulmaktır. Eğer kalıntısız silebilirim diyorsan format atmadan yapabilirsin :)

Emir bozkır kardeşimizde acaba bu sorun olmuş mu merak ediyorum özel mesaj atabilir misiniz? Olmazsa zaten format atacağım.

Format atmaya fırsatım şu an için yok zaten siteye hep mobilden bağlanıyorum. "Emir format atarsan haberim olsun."

Murat kardeşim sonuncusunu nasıl yükleyeceğiz. Format attım yine olmadı.
- Güncellenme -
Konu güncel.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı