MSİ GT73 VR6RE donma ve reset sorunu

Um_Av

Hectopat
GT73 VR6RE modeline sahibim. Son 1 haftadır çok ciddi bir sıkıntı yaşıyorum. Sanki ekran kartım arızalanmış gibi saçma sapan bir şekilde oyunlarda donuyor ve reset atıyor. Tıpkı şu videodaki arkadaşın yaşadığı gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha öncede oluyordu fakat nadirdi 2-3 günde 1 oluyordu. Şimdiyse günde en az 4-5 defa olmaya başladı. Ekran kartından garip garip sesler geliyor.Oyunlarım,virüs programım kısacası herşeyim orijinal. Virüs programını taratıyorum herhangi bir problem yok. Sürücülerim güncel VBIOS ve BIOS MSI'ın sitesinden model seçerek güncelledim. Bu öyle lanet bir problem ki bu modele sahip olan hemen herkes yaşıyor. Yabancı forumlarda birçok konu açılmış fakat İngilizcemin yeterli olmaması sebebiyle bir türlü anlamadım çare bulamadım. Görevim sebebiyle Çukurca'da ikamet ediyorum götürecek bir bilgisayarcı yok. Servise vesairede verebilme imkanım yok. Dediğim gibi daha öncede bu tarz aniden kilitlenip reset atıyordu fakat bu ortalama 3 günde 1 olurken şimdi günde 4-5 defa oluyor. Sanki dahada artacak bana oyun oynatmayacakmış gibi. Gerekirse ilgilenecek arkadaşa kendiside uygun görürse uzaktan erişim imkanı sağlayabilirim. Burada oldukça asosyal bir çevre var kafa dağıtabileceğim stres atabileceğim tek imkanım bu. Birileri yardım ederse çok sevinirim.

Şurada bir konu var anlamadım arkadaşlar: ** 1070 laptop: GT73VR, GT62VR, GT72VR reboot/crash problem **
Bir konu daha açmıştım bu konuyu silerseniz sevinirim.

Arkadaşlar yeni bir konu açmamak için buradan sorunumu tekrar ele alayım. Nvidia İnspector, MSI Afterburner değerlerini gösteren fotoğrafları ve Origins oynarken ki değerlerimi gösterdiğim videonun linkini ekliyorum.

Arkadaşlar sistem tamamen boştayken dahi fare imleci bazen anlık takılmalar yaşamaya başladı.Oyundayken zaten çok sinir bozucu şekilde ufak takılmalar yaşıyorum. Birde nereden geldiğini bilmediğim böyle hoparlörden gelir gibi pıt pıt bir ses geliyor. Takılma sesi tarzında. BIOS'umu ve VBIOS'um zaten güncel. Birileri yardımcı olursa çok sevineceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• a2.png
    a2.png
    157,5 KB · Görüntüleme: 56
  • a3.png
    a3.png
    81,2 KB · Görüntüleme: 48
  • a1.png
    a1.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Bilmiyorum sorununuzla alakalı mı ama Afterburner’da core clock kismi 400 yaziyor onu 0’a getiriniz. Core clock ve memory clock fabrikasyon 0 da oluyor.

Onun haricinde İntel hd grafik ekran kartınızı güncelleyiniz. Masaüstü imleç takılmalarınız ondan kaynaklanabilir.

Sorununuzla ilgili fikrim yok cevap veren olmadığı gördüklerimi paylaştım.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bilgisayar a format attım dün. Şu an fare imleci sorunu ve durup dururken kasılmalar gitmiş gibi. Oyunları yükledikten sonra bi test yapıp tekrar değerlenir kontrol edeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı