MSI GT75 oyunda sıcaklık değerleri

Jove

Kilopat
Yer
Ankara
2-3 saat süren bir oyun oynama süresinden sonra Afterburner ile maksimum sıcaklıklara baktığımda GPU için 91 derece, CPU için 96 derece olduğunu gördüm. Laptop'da GTX 1080 ve i7 8750H mevcut. Technopat'ın yaptığı incelemelerde maksimum GPU sıcaklığı 83 dereceyi geçmiyordu. Bu acaba benim oynama sürem daha uzun olduğu için mi oldu yoksa endişelenmem gerekir mi?

Ayrıca oyun oynamadığım zamanda GPU sıcaklığı 65 dereceye kadar çıkıyor sonra GPU fanı çalışıp 45-50 dereceler civarlarına dönüyor. Laptop'da onboard ekran kartı yok ısınması normal ama Dragon Center'den GPU kullanıma baktığımda maksimum 1% kullanımda görüyorum. Sorum yine aynı bu sıcaklık normal mi?

Ekstra bir sorum daha var aslında yeni konu açmak mantıklı olur mu bilemedim. Özellikle Battlefield 5 adlı oyunda darboğaz yaşıyorum. CPU kullanımı bulabildiğim en iyi konfigürasyonda bile 60-90% arasında oluyor. Oyun oynarken pek takip edemiyorum, göz ucuyla görebildiğim değerler bunlar. MSI afterburner ile yine kullanımlara baktığımda neredeyse her çekirdek 100% kullanıma çıkmış oluyor. Garip olan taraf şu: internette bazı incelemeler mevcut yine aynı ekran kartı ve işlemciler ile bu adamlar darboğaz olmadan 1080p'de 120 FPS ile oyun oynuyorlar. Benim FPS değerlerim ise bazen 50'ye kadar düşüyor. Benchmark testleri yaptım, üstünden biraz süre geçti tam hatırlamıyorum ancak değerler beklendiği gibi çıkmıştı.

Fikir, yorum, çözüm önerisi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı