MSI GT75VR 7RF (Titan Pro) Nasıldır?

TackleBarry

Kilopat
Daha fazla  
İlk hepsiburada.com sitesinin %18 KDV indiriminde bu cihazi almayi düşünüyorum. 1080 SLI ve mekanik klavye özellikleriyle yillarca canavarim olarak kalacağını düşünmekteyim. Fikirlerinizi alabilir miyim sizinde?

Yorum yapmadan geçmeyelim lütfen :)

MSI GT75VR 7RF(Titan Pro)-078TR Intel Core i7 7700HQ 32GB Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dizüstü bilgisayar seven adamım ama bu model ne taşımak için uygun ne de fiyatının performansını verebilir. 5kg ağırlığında ve muhtemelen çok ısınıp, fazlaca gürültü çıkaracak. Bu fiyat aralığında asıl canavarı masaüstü bir üründe elde edersin bence.

Ben dizüstü bilgisayar seven adamım ama bu model ne taşımak için uygun ne de fiyatının performansını verebilir. 5kg ağırlığında ve muhtemelen çok ısınıp, fazlaca gürültü çıkaracak. Bu fiyat aralığında asıl canavarı masaüstü bir üründe elde edersin bence.

Hocam bu MSI'ın 2017 Computex fuarında tanıttığı en yeni ürünü neden böyle düsünüyorsunuz acaba?

Kilosunun isinma azalsın diye fazla oldugunu düsünüyorum çünkü GTX1080 SLI var.

O paraya MacBook Pro + süper bir kasa toplanabilir.

Haklısınız ama suan için kasa almayı düşünmüyorum,tek bir cihazdan okul ve işi yüreteceğim

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar haftaya alıcam.

Ürünün sıkıntı çıkaracak kadar ısınacağını düşünmüyorum zaten. 2 ekran kartını soğutmanın zor iş olduğunu ve soğutma için yoğun çalışacağını ve gürültü yapacağını düşünüyorum. Bugün 6000TL civarı olan GTX1060 falan bulunduran bilgisayarlar yerine masaüstü toplasan ve monitör de eklesen aşağı yukarı aynı performansta ürün topluyorsun. 12oo0TL gibi bütçelere çıkınca, daha iyi işlemciye, daha iyi soğutmaya, daha iyi ve büyük monitöre sahip masaüstü toplamak mümkün. Taşıyacağım mobil olsun desen ürün adaptör, çanta falan derken 6KG gibi bir ağırlıkta yaklaşık. Sabit duracak desen masaüstü karşılığı çok daha işlevsel olur. Son karar senin. :)

Ürünün sıkıntı çıkaracak kadar ısınacağını düşünmüyorum zaten. 2 ekran kartını soğutmanın zor iş olduğunu ve soğutma için yoğun çalışacağını ve gürültü yapacağını düşünüyorum. Bugün 6000TL civarı olan GTX1060 falan bulunduran bilgisayarlar yerine masaüstü toplasan ve monitör de eklesen aşağı yukarı aynı performansta ürün topluyorsun. 12oo0TL gibi bütçelere çıkınca, daha iyi işlemciye, daha iyi soğutmaya, daha iyi ve büyük monitöre sahip masaüstü toplamak mümkün. Taşıyacağım mobil olsun desen ürün adaptör, çanta falan derken 6KG gibi bir ağırlıkta yaklaşık. Sabit duracak desen masaüstü karşılığı çok daha işlevsel olur. Son karar senin. :)

Hocam universite okuyorum yurt disinda sürekli Türkiye yurt disi derken masaüstü kullanamam sürekli taşımam gerek ve yüksek performans istiyorum.
Bu fiyatlarda laptop olarak başka bir öneriniz varsa duymak isterim.

Bence ağırlığı dert etmezseniz alınabilir 1 cihaz. MSI laptop konusunda başarılı. Soğutması da aynen öyle.

MSI GS73 almıştım ısınmadan servise gönderdim iade kabul edildi.
MSI servisinden çok memnun kaldım ve ekran kalitesi,klavyesi çok iyi kesinlikle tek tercihim MSI'dan yana olacaktır.

Taşımaktan yana sıkıntın olmayacağını düşünüyorsan ürün zaten güzel. Fiyatı da diğer SLI ürünlere göre uygun sayılır. Ama 2k ekranlı 1070 veya 1080 bulunduran 2.5kg civarında bir ürün de taşınabilirlik ve performans açısından iyi olabilir.

Şimdi ürüne tekrar baktım ve yukarıda tanıtımda SLI yazmasına rağmen aşağıdaki bilgilerde sadece GTX1080 yazıyor. SLI olduğuna emin misin? Bu arada ekran da 1080P yazıyor. Ya başlıkta yanlışlık var ya aşağıdaki bilgilerde. GTX1080 SLI'lı üründe 1080P ekran da mantıksız. Ürünle ilgili doğru bilgi talep et istersen.

Taşımaktan yana sıkıntın olmayacağını düşünüyorsan ürün zaten güzel. Fiyatı da diğer SLI ürünlere göre uygun sayılır. Ama 2k ekranlı 1070 veya 1080 bulunduran 2.5kg civarında bir ürün de taşınabilirlik ve performans açısından iyi olabilir.

Şimdi ürüne tekrar baktım ve yukarıda tanıtımda SLI yazmasına rağmen aşağıdaki bilgilerde sadece GTX1080 yazıyor. SLI olduğuna emin misin? Bu arada ekran da 1080P yazıyor. Ya başlıkta yanlışlık var ya aşağıdaki bilgilerde. GTX1080 SLI'lı üründe 1080P ekran da mantıksız.

Bilgilerde 2. Kez yazmazlar diye biliyorum hocam ben bilgisayarlar satıcıların isteğine göre ayarlanıp öyle geliyor hepsiburada firmasının modeli 1080SLI lı diye yazıyor.
Önerdiğin bilgisayarları link atarsan sevinirim.

Bir de ayrıca 23000TL olan model var onda belirtmişler bak.
msı slı.png

Bu üçünde sadece GTX1080 yazıyor:
Msı Titan Pro Gt75vr 7rf-078tr İ7 7700hq 2,80 Ghz 32gb 1tb + 256g - n11.com
Msi Titan Pro Gt75vr 7rf-078tr I7 7700hq 2,80 Ghz 32gb 1tb + 256gb Ssd 17.3`` Full Hd 8gb Gtx1080 W1 GittiGidiyor'da 251697979
MSI NB GT75VR 7RF(Titan Pro)-078TR I7-7700HQ 32GB DDR4 GTX1080 GDDR5X 8GB 2
Bunda da SLI yazıyor:
Msi Gt75vr 7rf(titan Pro)-078tr Intel Core I7 7700hq 32gb 1tb + 256gb Ssd Gtx1080 Sli Windows 10 Hom GittiGidiyor'da 194006943
Hepsinde aynı ürün kodu özellik farklı yazıyor enteresan.

Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global kendi sitesinde GTX1080 SLI seçili olduğu zaman 2 ürün çıkıyor, onlar da kasası farklı olan farklı modeller. Sanırım Hepsiburada'da yanlış bilgi var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı