MSI GT75VR 7RF (Titan Pro) Nasıldır?

Bilgilerde 2. Kez yazmazlar diye biliyorum hocam ben bilgisayarlar satıcıların isteğine göre ayarlanıp öyle geliyor hepsiburada firmasının modeli 1080SLI lı diye yazıyor.

Valla kafamı karıştırdın hocam müsteri hizmetlerini aradım yardım istedim dönüş yapılacaklar.
Çok teşekkür ederim uyandığın için eğer SLI yoksa bu laptobu tercih etmem kesinlikle

Dostum GT75VR modelinde 1080 SLI yoktur sadece 1070 SLI var.MSI resmi sitesinden de bakabilirsin öyle modeli olmadığına. Ayrıca bende GT73VR-7RF kullanıyorum GT75'e göre yaklaşık 1 cm ince ve bilgisayarı aldıktan 1.5 ay sonra çanta bulabildim ve o da ancak ucu ucuna sığdı hatta kenarlarını zorluyor biraz.

Dostum GT75VR modelinde 1080 SLI yoktur sadece 1070 SLI var.MSI resmi sitesinden de bakabilirsin öyle modeli olmadığına. Ayrıca bende GT73VR-7RF kullanıyorum GT75'e göre yaklaşık 1 cm ince ve bilgisayarı aldıktan 1.5 ay sonra çanta bulabildim ve o da ancak ucu ucuna sığdı hatta kenarlarını zorluyor biraz.

Önermiyormusunuz hocam

Önermiyormusunuz hocam
Yok öneririm tabi ki madem bu tarz bir laptop istiyorsun. Ben sadece çanta problemi çekersin demek istedim fakat GT75'de senin attığın modelde benimkinden klavye ve ön tasarım farkına ek olarak ekranın 5 yerine 3ms olması farkı var. Yani çok şey sayılmaz bunlar. Vatanda şuan KDV indirimi var oradaki GT75 farklı,özelliklerine bakabilirsin normal fiyatı da 18bin küsürdü ve baya pahalıydı şuan 15.8bin küsüre düşmüş. Onun dışında diğer GT73VR modellerine bakmanı öneririm eğer 4k istersen. Birde vatandaki GT73'ler(hem 1080 hem 1070 olan 2 modeli vardı ve 2side 4k değil) KDV indirimi zamanı stoktan çıkarmaya başlamışlar dikkatimi çekti en son KDV'de de aynı şeyi yaptılar fakat ilerleyen zamanlarda denk gelebilir.
Dipnot: Vatandaki modellerin laptop model isminden sonraki kodları diğer sitelerden farklı yani birkaç özelliği farklı olup sadece vatana özgü satılıyor örnek olarak GT73VR-7RF 442TR normalde tüm sitelerde satılan model ve bunların hepsi 4K, vatandaki ise 499TR ve bu FHD + daha farklar var.

Bu arada SLI olmayan GTX1080'in 4K'da oyunlarda 60FPS'in altında düştüğü, 40FPS civarlarında gezindiği güncel oyunlar da var bildiğim kadarıyla. Yurt dışından alsan, aynı paraya SLI alma şansın olabilir belki. Var mı öyle bir şansın? Yoksa 1080p monitör için GTX1070 de yıllarca götürür diye düşünüyorum taşınabilirlik açısından.

Son düzenleme:
Bilgisayarı 1 haftadır kullanıyorum. İçerisinde 1 tane GTX1080 var SLI desteği var yanıltmasın. Fanlar gayet sessiz çalışıyor. Isınma denen birşey yok. İçerisinde 11 tane bakır soğutma boruları var. Çift fanlı Boost TITAN var. Performans olarak ekran kartının çekirdek hızları masaüstü ile aynı olduğu için aldığın FPS değerleri de aynı. Başka soru ve sorunlarınız varsa cevaplayabilirim.

Eğer istersen servise gönderip 2. GTX1080 ekleyebiliyorsun.

Bu arada şimdi farkettim zaten yakın bir zamanda almışsın benim konu altına yazmışsın hayırlı olsun :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı