MSI GT80 Titan 2QE "Display driver stopped responding and recovered" hatası hk.

Daha fazla  
Merhaba,

MSI GT80 Titan 2QE 066TR kullanıcısyım. Aldığım günden beridir bu hatayı alıyorum.
Kod:
Display driver stopped responding and recovered
Display driver Nvidia Windows Kernel Mode driver, (güncel sürücü versionu yazıyor burada) has stopped responding and has successfully recovered.
Cihaz kendini restart edene kadar bu hatayı sürekli olarak tekrarlıyor. Restarttan sonra bir daha bu hatayı vermiyor.

Hatanın ilk oluşma koşullarına baktığımda, akşam eve gelip cihazı ilk açtıktan sonra browser'da surf yaparken genelde bu hatayı alıyorum. Direk oyuna vb. girersem ama herhangi bir sorun yok.

TDR'la ilgili çözümler, güncel nvidia driver'larını kurma, power plan ayarları, HD graphic driver'larını güncelleme, sistemdeki tüm driverları güncellemek, 0'dan yeni işletim sistemi kurmak gibi envayi çeşit yöntem henüz çare olmuş değil. Çeşitli youtube videoları da bu konuya çözüm olmadı. Bir tanesinde GPU volt beslemesini değiştirmeye kadar varmış çözümler(tabiki uygulamadım).
BIOS update henüz yapmadım. VBIOS ve EC firmware update'lerini de yapmadım.(bunların çözüm olduğunu gördüğüm herhangi bir yere de rastlamadım ayrıca) VBIOS tarafında çekincelerim var. SLI yapısı olduğundan 2 kartı da aynı anda update ediyor mu acaba? Youtube'daki videonuzda MSI cihazları BIOS, firmware, VBIOS update'lerini anlatmışsınız ancak çift ekran kartı olan bir sistemim olduğundan emin olamıyorum yapma konusunda.

Ama esas sorum "display driver stopped" hatası ile ilgili konuda bir tecrübeniz bilginiz var mıdır? Çok rahatsız edici ve sebep olduğu plansız restartlardan dolayı sisteme zarar verecek diye sürekli endişe taşıyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı