MSI GTX 1050 Ti AERO Performans Sorunu

LfueXemble

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GF65
RTX3060 Max-Q, Intel® Core™ i7-10750H, DDR4 16GB
logitech G203 LIGHTSYNC, G213 PRODIGY, F710, Ext. 3D PRO
Corsair VOID RGB Elite Wireless
Merhaba herkese iyi forumlar. Yaklaşık 1-2 ay önce MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti AERO ekran kartı satın aldım. Ama Unturned, GTA 5 ve Battlefield 4'te sıkıntılar yaşıyorum.

FPS DEĞERLERİ

Unturned: 40-50 (En düşük veya en yüksek ayar fark etmiyor.)
GTA 5: 50-60 (Ultraya alıyorum normalde ekran kartı kullanımı düşük gözüküyor oyunun ayarlarında ama donma ve kasma var.)
Battlefield 4: 40-50 (Düşük ayarlar) GT 630 varken bile 70-80 ultra ayarlarda olan oyun şimdi de ultrada 30-40.

SİSTEM

Windows 7 Pro Service Pack 1 x64
İşlemci: Intel Core i7 CPU 930 @2.80GHz, 2794Mhz 4 Çekirdek
RAM: 2x4 8GB
PSU: Delta Electronics DPS-475CB-1A, 475W, 80 PLUS, Active PFC
Anakart: Orjinal HP Z400 Intel X58/ICH10R Chipset, LGA 1366

Overclock denedim ama izin vermiyor. MSI Afterburner ile Core Clock Max. 100, Memory clock 150. Daha yükselirse ekran gidiyor, birkaç saniye sonra eski ayara dönüyor.

Belki başka program sıkıntı çıkarıyordur dedim öyle bir program yok.

En son driver yüklü.

Oyun sırasında arkaplanda bir tane şey bile açık değil.

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığım videoyu incelerseniz darboğaz yaşaması yanlış ayarları çok düşükte değilse size tavsiyem driverlar ve sürücülerinizin güncelliğini kontrol edip windows 10 güncel sürümüne geçmenizdir. Ayrıca bütün oyunları yüksek ayarlarda deneyiniz..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba herkese iyi forumlar. Yaklaşık 1-2 ay önce MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti AERO ekran kartı satın aldım. Ama Unturned, GTA 5 ve Battlefield 4'te sıkıntılar yaşıyorum.

FPS DEĞERLERİ

Unturned: 40-50 (En düşük veya en yüksek ayar fark etmiyor.)
GTA 5: 50-60 (Ultraya alıyorum normalde ekran kartı kullanımı düşük gözüküyor oyunun ayarlarında ama donma ve kasma var.)
Battlefield 4: 40-50 (Düşük ayarlar) GT 630 varken bile 70-80 ultra ayarlarda olan oyun şimdi de ultrada 30-40.

SİSTEM

Windows 7 Pro Service Pack 1 x64
İşlemci: Intel Core i7 CPU 930 @2.80GHz, 2794Mhz 4 Çekirdek
RAM: 2x4 8GB
PSU: Delta Electronics DPS-475CB-1A, 475W, 80 PLUS, Active PFC
Anakart: Orjinal HP Z400 Intel X58/ICH10R Chipset, LGA 1366

Overclock denedim ama izin vermiyor. MSI Afterburner ile Core Clock Max. 100, Memory clock 150. Daha yükselirse ekran gidiyor, birkaç saniye sonra eski ayara dönüyor.

Belki başka program sıkıntı çıkarıyordur dedim öyle bir program yok.

En son driver yüklü.

Oyun sırasında arkaplanda bir tane şey bile açık değil.

Lütfen yardımcı olun.
O işlemci ne öyle kardeşim benden öneri sana güçlü bir soğutucu al ve owerlock yap en azından i5 2600 civarı cıkarabilirsin işlemciyi.

Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Uyarı cezam olduğu için cevap yazamadım. Sorunun cpu dan kaynaklandığı kesinleşmiş oldu zaten HP Z400 Workstation bilgisayarına upgrade yapmıştım. Ekran kartıyla yeni bilgisayar toplayacağım şimdi herkese teşekkür ederim.
Darboğaz diye şüpheleneceğim, 1080 ile kullanan var. Tuhaf. Windows 10 yükler misiniz acaba? Windows 7 artık tercih edilmiyor.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? Bir de klasik olacak ama artık Windows 10'a geçme vakti geldi.

Birde aslında çok önceden format atarken Windows 10 kurulumu denemiştim ancak bilgisayar uyumlu değilmiş ancak artık bir önemi kalmadı tekrardan teşekürler :) .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı