GTX 1050 Ti performans sorunu

ForeverNooB

Hectopat
Daha fazla  
Ben vatan bilgisayar'dan GTX 1050 Ti aldım ve ekran kartını kendim taktım. Ama oyunlarda performans alamıyorum. Counter strike: GO, overwatch, rainbow six siege gibi oyunlarda FPS
60-70 üzerinde gezerken birden 20-30 FPS'e düşüyor, oyun takılmaya başlıyor sonra tekrar FPS yükselip düşüyor. İnternetten GTX 1050 Ti'ın performans testlerine baktığımda hep sabit 70-80 FPS üzerinde oynandığını görüyorum. Sizce bu problemin sorunu nedir ne yapmam lazım. Ekran kartından kaynaklanan bir problem mi yoksa benim yapamadığım bir şey mi? Vatana geri götürsem orada bu problemi düzeltebilirler mi ?

Sistemim:

i7 4790
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben vatan bilgisayar'dan GTX 1050 Ti aldım ve ekran kartını kendim taktım. Ama oyunlarda performans alamıyorum. Counter strike: GO, overwatch, rainbow six siege gibi oyunlarda FPS
60-70 üzerinde gezerken birden 20-30 FPS'e düşüyor, oyun takılmaya başlıyor sonra tekrar FPS yükselip düşüyor. İnternetten GTX 1050 Ti'ın performans testlerine baktığımda hep sabit 70-80 FPS üzerinde oynandığını görüyorum. Sizce bu problemin sorunu nedir ne yapmam lazım. Ekran kartından kaynaklanan bir problem mi yoksa benim yapamadığım bir şey mi? Vatana geri götürsem orada bu problemi düzeltebilirler mi ?

Sistemim:

i7 4790
8 GB RAM

Merhaba,

güç kaynağınız yetersiz olabilir.

Merhaba,

güç kaynağınız yetersiz olabilir.
500W güç kaynağım var.

Bütün sistemi yazın.
1.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Ana kart'a nasıl bakacağımı bilmiyorum bulamadım.
Güç kaynağım 500w

SSD veya harddisk te boş yer olmadığı için olabilir yada RAM yetmiyor olabilir. Arka planda RAM e yüklenen uygulamaları kapatın. Veya format atıp yüklediğiniz şeylere dikkat edin.

Arka planda çalışan programları kontrol edin. İstediğiniz dışında(sizin yüklediğiniz programlar için söylüyorum) çalışan programları kapatın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı