MSİ GTX 1050 Ti Gaming X Isı Değerleri

serkanege48

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu kartı 2 gün önce aldım. Sıcaklık değerleri sistem boştayken 60 - 55 derece arası sıcaklık oluşuyor, oyun oynarken 60 derecenin üstüne de genelde çıkmıyor. Twin Frozr kapatınca da sistem boştayken 38-40 derece sıcaklık oluşuyor bu değerler normal mi sizce? Twin frozr açık mı kalmalı kapalı mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boştaki sıcaklık değerleri yüksek. Kasa içi havalandırma iyi değil sanırım.
19357547_1314760075259871_1221521959_n.jpg

Kasa kapağı açık kullanıyorum. Ekran kartı en altta bulunuyor. Ön tarafda fan bulunmuyor. Boştayken 60 dereceye yükseldiğinde fanlar dönmez ise 65'e kadar yolu var.

İncelemelere bakınca GTX 10** serisi kartların yüksek ısıda çalıştığını gördüm. 70-75 derece aralığında çalışıyor yük altında. Bunun normal olduğunu söylüyorlar. Ama işlemci için bu sıcaklıklar normal değil. Asıl önemli olan işlemcinin bu sıcaklık değerlerine çıkmaması.

İncelemelere bakınca GTX 10** serisi kartların yüksek ısıda çalıştığını gördüm. 70-75 derece aralığında çalışıyor yük altında. Bunun normal olduğunu söylüyorlar. Ama işlemci için bu sıcaklıklar normal değil. Asıl önemli olan işlemcinin bu sıcaklık değerlerine çıkmaması.
Oyun oynarken 70 derecenin üstüne çıkamadım. Stres testi yaptım fakat en fazla 73 dereceyi görebildim. Yük altında değilken 60 dereceyi nasıl görüyor onu anlayamadım. Sorun kasanın hava akımından olsa gerek.

Oyun oynarken 70 derecenin üstüne çıkamadım. Stres testi yaptım fakat en fazla 73 dereceyi görebildim. Yük altında değilken 60 dereceyi nasıl görüyor onu anlayamadım. Sorun kasanın hava akımından olsa gerek.
Kasanın yapısı benimkiyle hemen hemen aynı. Bende kapak takmadan kullanıyorum. Çok eski bir kasa.
Gündüz hava sıcakken 40-45 derece şu anda akşam vakti 30-40 derece arası. Sıcak bir yerde yaşıyorum üstelik.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı