MSI GTX 1050 Ti Gaming X'e overclock yapmak

(MSI afturburner ile yapabilirsin. İlk başta Power limit sona çek, onun bir zararı yok. Sonra Core clock 50 ver. İlk başta oyuna gir veya test programı aç bak, bir sorun var mı? Yoksa 25 ver, yine dene. Yine yoksa 25 ver öyle öyle devam et. Sonra sorun verecek bir yerde. İşte orada voltaj vakti. 10 voltaj vererek başlayabilirsin. Bu sorun vermiyorsa 10 Core clock arttır, sorun verdi 10 voltaj arttır. Hala hata veriyorsa anla ki daha çıkamıyorsun. Ondan sonra Memory yapacaksın. Onu da ilk 100 vererek başlayabilirsin. 50 olarak arttırarak devam et. Korkma bir şey olmaz. Bende MSI GTX 970 var. Ben voltajla falan uğtaştım makul derecede. 60-70 kadar getirdim. Kartta yanma patlama olmaz yeni nesil kartlarda. Ama ömrü biter bence voltajsız kartın çıkabildiği hızları kullan.) başka bir yerden buldum Gaming X için belki işine yarar.

Tamamdır peki Core Clock'un tıkandığı yerde voltaj vermeyip Memory'e geçsem olur mu?
Bende aynı kart var, Core +50 Memory +150 kullanıyorum. Zaten bizim tasarım neredeyse sınıra kadar OC'li geldiği için daha da üstünde stabilite olmuyor. Base 1050 Ti 1300 mü ne bizimki zaten 1700 gibi, benimki 1785.

Yeni kart alamadığım için daha fazla FPS istiyorum, insanoğlu işte doymuyor.

Aslında voltaj vermediğim sürece ömründe bir sıkıntı olmaz gibi bir şey yok mu?

Hocam yanlış yoldasın onu anlatmaya çalışıyoruz kendine zarar ekran kartı alamadığım için diyorsun bozulursa ya da başka bir şey alamayacaksın o yüzden elindekinle yetin. Ben 4 sene PC alamadım bu sene aldım 10 FPS bile olsa şükür dedim devam ettim.

Geri
Yukarı