MSI GTX 1050 Ti için 400 Watt Güç Kaynağı yeter mi?

loneytunes

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim Asus H81M-K anakart, i5-4690 işlemci, 1 TB Harddisk, 120 GB SSD ve MSI GTX 1050 Ti çift fan 4 GB ekran kartı. Bu sistemde kullandığım PSU ise 400W çok uzun süredir kullanıyorum sorun yaşamadım fakat, kullandığım kasa küçük ve eski olduğu için onu da yenilemek istedim. Ama alacağım kasa da 500W PSU olmalı mı yoksa 400W yeterli mi ona göre mi alayım kasayı? Teşekkürler.

Not: 6 pin güç girişi var ekran kartında.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 w bronz sertifikalı bir psu almanı tavsiye ederim. Fiyat olarak uygun bir psu düşünürsen. Fsp 500 60 ahbc öneririm. Sessiz ve güzel bir ürün. Üzerin de 2 adet 6 pin güç çıkışı var.

Ben PSU alayım demiyorum hocam, 400W yeterliyse bütçeme de uygun bir kasa alacağım, yok 500W almam gerekiyorsa da (uzun süre kullandım zaten 400W ile) 500W PSU bulunan bir kasa alacağım :).

Nasıl yapacağını bilemem ama 400 W yetmeyebilir riske atma. Ondan dolayı yazdım zaten. Ama bana kalırsa kasa ve psuyu ayrı ayrı al.

Önemli olan 12v kanalından ne kadar verdiği. Yani normalde yeni bir 400W PSU yetebilir. Ama eski olduğunu göz önüne alırsak yerinizde olsam yeni bir PSU alırdım.

Eski değil kutusunda yazanları söylüyorum: ''120 mm fan inside for optimal cooling'' ''ATX 12V 2.31v'' 20-24 pin, %75 efficiency, 29 dB(A). Özellikler böyle.

400 W Güç kaynağın maksimum %75 verimlilikle çalışıyor. Küçük bir hesapla 300 W güç üretebiliyor. Yani yenisini almalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı