MSI GTX 1050 Ti OC Scanner Failed Hatası

Makaleler
8
Ekran kartım MSI GTX 1050 Ti Gaming. Son yayınlanan Afterburner 4.6 beta 10 ile bana da OC Scanner desteği geldi, yükledim, sonra Scanner'a girip Scan dedim, 25 saniye sonra Failed dedi, Gaming App durdu, masaüstü 0.2 FPS falan oldu, en son reset atmam gerekti. Sizce neden oldu? Bir daha denemeli miyim?
@Recep Baltaş @Ali Güngör @Pantheon @FurkanAltun

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden açıyorsunuz OC Scanner'ı. Videosu varsa gösterir misiniz?

1546601558142.png

1546601541250.png

Önerilenlerde kendi sitesi üzerinde bu ayarları yapmamızı öneriyor. Daha önce manuel OC yaptım ancak hiç voltajı fullemedim. Bu söylediği voltaj ayarı beni şüphelendirdi. Sizce yapmalı mıyım?
Açıklamada bunları diyor. ''As mentioned above, setting these sliders to their max values is completely safe as the values are defined by the manufacturer of the graphics chip to be considered safe.'' Kısaca sıkıntı olmayacağını ve güvenli olduğunu söylüyor. Ancak ben yine de sormak istedim. Bu arada sende nasıl OC Scanner butonu var. Bende yok da.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    169,5 KB · Görüntüleme: 1.368
Son düzenleme:
Yanlış bir şey yaparsan garanti dışı kalacağına dair uyarı niteliğinde yazılar gibi işte. Bu işe el atacak kişi tüm riskleri de göze almıştır elbette. Senin kullandığın Afterburner, Beta 9 olduğundan OC Scanner yok. Beta 10 kurman lazım.

Yalnız @CJack60 bende 1050 TI var, yani voltaj kontrolü kapalı.
Nereden açıyorsunuz OC Scanner'ı. Videosu varsa gösterir misiniz?
Çekirdek hızının yanındaki çubuklardan oluşan simgeyi aç, clock/voltage curve gelecek. Onda da sağ üstteki Scan butonu.
Önceden afterburner varsa o yüzden yapmış olabilir. Silip tekrar yüklemeyi dene, kullanımı da garip geldi YouTube de bazı videolar tüm ayarları tamamen açıp test yapıyor kimi direk başlatıyor. Bir rehber gelse güzel olur.
Zaten sil yükle yaptım.

Acaba OC profilinde olduğu için mi oldu? Benim kullandığım bir profil var:
Power Limit %125
Temp Limit 97
Core Clock +46
Memory Clock +155

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı