MSI GTX 1060 Armor mu? MSI GTX 1060 Gaming X mi?

Nanokatalog'dan Türkiye'deki fiyatına göre 400TL daha ucuza XFX RX 580 aldım ve 7.iş gününde kargo geldi. Eğer aceleniz yoksa Nanokatalog'dan almalısınız.

@Silinen üye 1050 Ti için özel inceleme yapmadım. Bütün ekran kartları için geçerli ilke sabittir. Bir ekran kartının farklı markaları veya modelleri arasında (aşırı dandik olmadıkça) performans farkı kayda değer olmaz, bu yüzden ucuz olan alınır. Çok farkediyor demişsiniz, örnek verir misiniz video olarak?

@Silinen üye 1050 Ti için özel inceleme yapmadım. Bütün ekran kartları için geçerli ilke sabittir. Bir ekran kartının farklı markaları veya modelleri arasında (aşırı dandik olmadıkça) performans farkı kayda değer olmaz, bu yüzden ucuz olan alınır. Çok farkediyor demişsiniz, örnek verir misiniz video olarak?
En basiti şu videoyu atabilirim size. Sonuna kadar izleyin ve görüşlerinizi bildirin. Sistemden sisteme değişiyor tabi bu farklar bana göre, Ram hızı vs vs.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum, videonu atlaya atlaya izledim çünkü daha önce bu tür videoların yabancı kaynaklı olanlarını defalarca izledim. Videoda senin performans farkı var dediğin değerler ortada, 1-2 FPS oynamış, GPU aynı. İnsanlar 1-2 fazla alıp 5-6 derece az ısındırmak için karta değerinden çok fazla vericekler. 1060 Gaming X fiyatı nerde diğerleri nerde? Diğer modellerde de durum böyle. ROG STRIX'den felan bahsetmiyorum bile. Arada 100 TL fark olsa yine almasan kayıbın olmaz.
Ucuz olmasının sebebini açıklayayım. Bulk yazıyor açıklamasında Bulk demek kutusuz kutu içeriksiz demek. Yani ürün kutusuz bir şekilde ama jelatini açılmamış sıfır tabi, firma kendisi kutulayıp satışa sunuyor.
Doğrudur hocama yine de zaten bu site kartları ucuz satıyor yurt dışından getirdiği için diğer sitelere oranla. Kutu içerikli ürünleri de biliyoruz içerisinden boş boş güncel olmayan driver geliyor kullanım kılavuzudur cart curt. :D

Sonuçta Core ve Clock hızları olarak çok daha iyi ve %5 OC özelliğine sahip. Benim için ön planda 2-3 fps olsa bile en iyi performans verebilecek olandır. Kimisi görüntü sever sogutma sever, bu böyle uzar gider sanırım. Ben zaten hali hazırda Galax kullanıyorum bilmiyorum yanlış anlaşılma var sanırım aramızda.

Dostum, videonu atlaya atlaya izledim çünkü daha önce bu tür videoların yabancı kaynaklı olanlarını defalarca izledim. Videoda senin performans farkı var dediğin değerler ortada, 1-2 FPS oynamış, GPU aynı. İnsanlar 1-2 fazla alıp 5-6 derece az ısındırmak için karta değerinden çok fazla vericekler. 1060 Gaming X fiyatı nerde diğerleri nerde? Diğer modellerde de durum böyle. ROG STRIX'den felan bahsetmiyorum bile. Arada 100 TL fark olsa yine almasan kayıbın olmaz.

Doğrudur hocama yine de zaten bu site kartları ucuz satıyor yurt dışından getirdiği için diğer sitelere oranla. Kutu içerikli ürünleri de biliyoruz içerisinden boş boş güncel olmayan driver geliyor kullanım kılavuzudur cart curt. :D
Tabi bende aynı modeli kullanıyorum. Ben 1280TL ye almıştım geçen Eylül gibi. :) Nanokatalog'dan defalarca alışveriş yaptım. Türkiye'de bulunmayan envai çeşit marka model ürün satıyorlar. Garanti falan benim umrum da değil 18 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım bu zamana kadar hiç garantilik işim olmadı. Eğer garantilik bir işim olursa gider yenisini alırım zaten onunla uğraşamam. Ürün garantiye gider gelir elden çıkarırım. :)

@Silinen üye evet uzayacak gidecek uzamasın. Yok, aslında aynı şeyin üstüne basıyoruz da aynı şeyi destekliyoruz da bir kısmına karşı görüş bildirdim ben. Neyse, yine sizin kararınız 2-3 FPS veya görünüş olması. Daha yazmayacağım uzamasın.

Hangi markayı modeli alırsanız alın 60-70 derece arası oyun oynacaksınız soğutma o kadarda ahım şahım bir şey değil. Kötü soğutması olan kart yok zaten piyasada neredeyse hepsi iyidir. Ben GALAX GTX 1060 6 GB OC kullanıyorum. Arkadaşlarımda ki Strix, Gaming X gibi modellerle kıyasladığımda 2-3 FPS fark olduğunu söylebilirim oda stabil bir fark değil. Soğutma olarak Strix'in diğer kartlara göre 5 derece gibi bir avantajı var ama o kadarda fark verilmez o karta.

1060 serisinde çift fanın soğutucunun hiçbir önemi yok. Böyle Gaming, Armor, Strix gibi pazarlama hilelerine kanmayınız. Piyasayı iyi araştırıp tek fanlı ve en ucuz 1060 hangisini bulursanız onu alınız. Aksi halde paranızı sokağa atmış olacaksınız bilginiz olsun..Genelde Evga, Zotac ve Gigabyte ürünleri Asus ve MSI' a göre nispeten daha ucuz olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı